Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 9. marec 2023

Večný kód módneho domu Chanel

Najnovšia kolekcia módneho domu Chanel pre sezónu jeseň- zima 2023/24 predstavená 7.marca v Grand Palais Éphémère v Paríži.

Večný kód módneho domu Chanel

Kvet kamélie je centrom pozornosti v upútavke na kolekciu CHANEL jeseň-zima 2023/24 Ready-to-Wear od Virginie Viard. Japonská herečka Nana Komatsu stelesňuje pred objektívom Inez & Vinoodh nežnú jemnosť kamélie. V tajomnej hre tieňov a kontrastov s nádychom surrealizmu rezonuje pôvab jej gest a jemnosť tváre s eleganciou emblematického kvetu módneho domu.

„Kamélia je viac než len témou, je to večný kód domu,“ vysvetľuje Virginie Viard, než sa zdôverí, s úsmevom: „Zdá sa mi upokojujúca a známa, páči sa mi jej jemnosť a sila.“

Ready-to-Wear

Zimný kvet prechádza kolekciou Ready-to-Wear jeseň-zima 2023/24. V malých radostných dotykoch, rozkvitá cez vrecká, saká, gombíky a potlače v pozastavenom romantizme. Kreatívna riaditeľka módneho domu Chanel, Virginie Viard, chcela, aby táto kolekcia bola jemná a v pohybe. „Energia kolotoča drevených koníkov, ktorý je kulisou pre film Inez & Vinoodh s herečkou Nanou Komatsu ako hrdinkou, mi dala nápad na bermudské šortky a asymetriu,“ prezrádza.

Asymetria kabátov, rozparky šiat, naklonená predná časť bermudských šortiek, volány, odhaľujúce chrbty, korálky a flitre, fantazijné nite v úpletoch, to všetko svedčí o dynamike kolekcie.

Čierna, biela aj odtiene ružovej. Paleta najnovšej Ready-to-Wear kolekcie CHANEL pre sezónu jeseň-zima 2023/24 je precízna a hlboká.

Prečítajte si aj: Chanel Haute Couture SS23

Bohémsky duch kolekcie

Portrét umelkyne nadobúda tvar. Mužské kódy špičkových chlopní, kvetinové kabáty, župany a pánske saká. Také, aké si môžete vziať von v skorých ranných hodinách. To všetko prispieva k bohémskemu duchu najnovšej kolekcie Chanel.

Dotyk 60-tych a 70-tych rokov

„Vyblednuté farby, tmavoružová, remeselné kúsky, dotyky 60-tych a 70-tych rokov, určitá anglická atmosféra, pohodlné, obopínajúce kabáty a autentické materiály robia kolekcie reálnejšími a zároveň očarujúcimi.“ dodáva na margo kolekcie umelecká riaditeľka módneho domu Chanel, Virginie Viard.

Mohlo by vás zaujímať: Chanel predstavuje novú tvár vône COCO MADEMOISELLE

Predstavenie najnovšej kolekcie Chanel sa odohrávalo v Grand Palais Éphémère v Paríži. Kolekcia navrhnutá Virginie Viard predstavená na vode s asymetrickou siluetou v pohybe, žensko-mužským duchom prechádzajúcim večným kódom CHANEL. Motívom bielej kamélie: 

#CHANELFallWinter
    862

    Súvisiace články