Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 6. marec 2024

CHANEL FW 2024/25 Ready-to-Wear Show

Šarm pobrežného mestečka Deauville sa v najnovšej kolekcii Chanel stretáva s modernou eleganciou.

CHANEL FW 2024/25 Ready-to-Wear Show

Chanel prehliadku pre sezónu jeseň-zima 2024/25 uviedol krátky film s herečkou Penélope Cruz a hercom Bradom Pittom. Pocta filmu „A Man and a Woman“ od francúzskeho režiséra Clauda Leloucha zachytáva začiatok milostného príbehu v Deauville, mieste, ktoré je módnemu domu tak blízke a, ktoré inšpirovalo tvorbu kolekcie podľa predstavy kreatívnej riaditeľky Virginie Viard. Film v réžii ikonického dua Inez & Vinoodh zožal na predstavení prehliadky úspech a bol skvelým vtiahnutím do deja celej kolekcie.

Romantické siluety

Najnovšia kolekcia Chanel vyjadruje monumentálnu poctu Deauville, pobrežnému francúzskemu mestu, ktoré inšpirovalo vynaliezavého ducha Gabrielle Chanel. Ready to wear kolekcia pod kreatívnym vedením Virginie Viard zahŕňa esenciu Deauville a prejavuje príťažlivosť, ktorá presahuje čas. Túto sezónu nás Chanel pozval na prehliadku, aby sme znovu navštívili romantické siluety a živé krajiny, ktoré sú už dlho zdrojom inšpirácie pre módny dom.

Plátno farieb a textúr

Virginie Viard navrhla kolekciu, ktorá čerpá svoje odtiene z neustále sa meniacej oblohy v Deauville. Paleta žiarivých a pastelových odtieňov, obohatená o sofistikovanosť hnedého a zlatého lamé, vytvára obraz malebnej scenérie mesta. Paleta kolekcie odzrkadľuje prírodnú krásu a historické bohatstvo Deauville, zachytáva podstatu jeho námorníckeho šarmu a eleganciu pokojného životného štýlu.

Filmová elegancia

Hlboko zakorenené spojenie Chanel s umením, a najmä s kinematografiou, je prítomné v celej kolekcii pre sezónu jeseň/zima 2024-2025. Módne prvky s filmovými odkazmi oslavujú historické väzby značky s filmovým priemyslom a jej vplyvom na módu.

Revolučný prístup k móde

Kľúčovú úlohu pri dotváraní každého vzhľadu zohrávajú doplnky, pričom prešívané tašky, tvídové čiapky, klobúky so širokým okrajom a šatky sa spájajú, aby naznačovali slobodomyseľnú eleganciu. Tieto kúsky dopĺňajú oblečenie a zároveň prispievajú k rozprávaniu o pohybe a slobode, čo je odrazom vlastného revolučného prístupu Gabrielle Chanel k ženskej móde.

Kľúčové prvky

Robustné námornícke svetre a úplety sa striedajú s hodvábnymi blúzkami s krátkymi goliermi, vzormi rybej kosti, topy s volánmi, kombinézami a negližé, ktorých jemnosť evokuje jemné vlnenie.

Pozrite si zostrih z Ready-to-Wear prehliadky CHANEL:

    571

    Súvisiace články