Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 26. január 2022 / PR

Najnovšia kolekcia Chanel Haute Couture pre sezónu jar leto 2022

Ľahká, svieža a ženská. Medzi fantáziou a realitou. Aj tak by sa dala opísať najnovšia kolekcia CHANEL Haute Couture pre sezónu jar-leto 2022, ktorú navrhla kreatívna riaditeľka módneho domu Chanel, Virginie Viard.

Najnovšia kolekcia Chanel Haute Couture pre sezónu jar leto 2022

Kolekcia vyjadruje éterickú ľahkosť. Jasné, radostné siluety sa vznášajú medzi geometrickými štruktúrami v grafickom prostredí, ktoré vytvoril umelec Xavier Veilhan. Dekor evokujúci jazdecké krivky a konštruktívne línie kontrastuje so vzdušnými siluetami, jemnými výšivkami a vzácnymi kvetmi.

Dekorácia show

„Nápad na dekoráciu show vyšiel z dlhotrvajúcej túžby spolupracovať s Xavierom Veilhanom. Jeho odkazy na konštruktivizmus mi pripomínajú odkazy Karla Lagerfelda,“ hovorí Virginie Viard. „Páči sa mi táto podobnosť ducha. Okrem vytvárania dekoru výstavy s odkazmi na avantgardy 20. a 30. rokov 20. storočia chcel Xavier spolupracovať s Charlotte Casiraghi. Jeho umelecký vesmír je plný koní a Charlotte je zručná jazdkyňa.“

Dokonalá harmónia

Charlotte Casiraghi otvára show na koni v bunde Chanel vyrobenej z čierneho tvídu a flitrov, zatiaľ čo Sébastien Tellier hrá na nadrozmerné nástroje podľa predstáv umelca. Ambasádorka módneho domu a uznávaná jazdkyňa stelesňuje dokonalú harmóniu medzi koňom a jazdcom.

„Tieto geometrické tvary vo mne vyvolali túžbu po kontrastoch, veľkej ľahkosti a sviežosti,“ hovorí Virginie Viard.

Kolekcia zosobňujúca ženskosť

V kolekcii Haute Couture preto nájdeme éterické šaty, veľa volánov, strapcov, makramé, žiarivé čipky, dúhové tvídy, farebné gombíky. Najnovšia kolekcia zosobňuje ženskosť v podobe ružového tvídového saka s bielymi pásikmi, ramienkami vyšívaných korálkami alebo striebornými retiazkami.

Kľúčový model

Na tejto kolekcii vyšívali všetci partneri módneho domu Chanel. Jedným z kľúčových kúskov sú šaty vyšívané kaméliami v čiernej, bielej a korálovej farbe, s malým čiernym kabátikom. „Tieto odkazy patria, samozrejme, aj Gabrielle Chanel. Je to ako rozhovor, ktorý prekračuje čas.“ poznamenala Virginie.

Pozrite si film z módnej prehliadky Chanel Haute Couture pre sezónu jar-leto 2022

#CHANELHauteCouture
    1281

    Súvisiace články