Kultúra a umenie je segmentom, ktorý takisto utrpel všetkými nariadeniami sprevádzajúcimi prevenciu šírenia koronavírusu. Na výstavu, koncert či do divadla sa predsa len veľmi ťažko ide, keď musíte stráviť celé dni doma v izolácii. Avšak, ešteže žijeme v dobe online, kde sa dokáže vynájsť množstvo umelcov, galérií a iných kultúrnych inštitúcií. Niektoré sa prispôsobujú podmienkam ako len vedia a aj vďaka tomu vznikla výstava ikonickej mexickej umelkyne, Fridy Kahlo, ktorú teraz môžete zažiť na vlastnej koži.

 

virtualna vystava frida kahlo

Ešte ubehlo len pár dní od začiatku prísnych opatrení v našich končinách, no mnohí z nás už teraz pociťujú negatívny dopad neschopnosti socializovať sa. Človek je jednoducho sociálna bytosť a obmedzený kontakt s ľuďmi nám neprospieva, avšak situácia si takúto obeť vyžaduje od každého z nás. Aby sme nepodľahli zlej nálade a negativite, čítame knihy. Tie nám poskytujú únik od situácie a pomáhajú nám prečkať dlhé dni strávené doma. Vybrali sme pre vás 4 romány od svetových autorov, ktoré vykresľujú pandémie v minulosti. A čo je najlepšie, vďaka internetu nemusíte kvôli knihe ani vyjsť z domu a pokojne si môžete objednať verziu pre Kindle alebo e-book!

 

citanie karantena tipy na knihy

V júli minulého roku všetkých fanúšikov seriálu či kníh Gossip Girl potešila správa o pripravovanom natáčaní pokračovania príbehov z newyorského Upper East Side. Teraz nám HBO poodhaľuje ďalšie detaily ohľadom toho, čo pre nás pripravujú.

 

gossip girl novy serial