Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 13. apríl 2022

CHATTY rozsvietilo pražskú Kunsthalle

Východ obrovského neónového slnka otvorilo prehliadku značky CHATTY návrharskeho dua Anny Tuškovej a Radky Sirkovej. Ústrednou témou kolekcie bolo slnko a púšť kam sa návštevníci preniesli prostredníctvom hudby a osvetlenia show.

CHATTY rozsvietilo pražskú Kunsthalle

Sezóna jar/leto 2022 sa nesie v znamení nomádstva. Medzi úvodnými modelmi sme videli hodvábne kaftany a neskôr aj pre značku typické oversized jeansy, skrátené bomber bundy a overaly. Odprezentoval ich cast ne-modeliek, teda žien jednotlivo vybraných pre svoju individualitu a štýl. Farby kolekcie korešpondujú s horúcim letom a škála sa pohybuje od off-white cez zemité tóny béžovej, zelenej a petrolejovej. Prírodné materiály pochádzajú z lokálnej európskej výroby.

Set prehliadky vytvoril architekt Jiří Matura a lokalitou sa stala novootvorená Kunsthalle, ktorá týmto zažila svoj prvý veľký verejný event. Kunsthalle alebo bývalá Zengerova transformačná stanica je otvorená od konca februára a obsahuje tri rozsahle galerijné priestory s výhľadom na Petřín a Pražský hrad. Plánuje sa venovať súčasnému a modernému umeniu aj inovatívnym vzdelávacím aktivitám. Priestor je do detailu navrhnutý na svetovej úrovni a určite sa stane novým go-to miestom.

    878

    Súvisiace články