Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 7. december 2022 / PR

Pánska prehliadka Dior predstavená pred pyramídami v Gíze

Módny dom Dior odhalil novú pánsku kolekciu, ktorej prehliadka sa odohrávala na pozadí pyramíd v Gíze.

Pánska prehliadka Dior predstavená pred pyramídami v Gíze

Dizajnér a inovátor Kim Jones od roku 2018 vedie Dior Homme a neustále prináša nadštandardné kolekcie. Tie reinterpretujú klasické štýly domu na niečo nové. Pre sezónu jeseň/ 2023 sa Jones vydal na výlet do egyptských pyramíd v Gíze v hlavnom meste krajiny, Káhire. Kolekcia oslavuje dizajnérovu lásku k cestovaniu, keďže počas detstva vyrastal v Botswane, Tanzánii, Etiópii, Keni a Ghane. Použitím pyramíd ako mystického pozadia posúva dizajnér staroveké stavby do budúcnosti.

Futuristický nádych

Hostia najnovšej show Dior boli ponorení do očarujúcej atmosféry valiaceho sa dymu a kaskádových siluet. Futuristický pocit predstavenia pripomínal neústupné pieskové duny– skľučujúce, no zároveň lákavé. Dunivá techno hudba odštartovala show a udala tón pre vzrušujúce scény, ktoré po nej nasledovali. Osvetlené mólo viedlo modelov cez piesočnaté chodníky zdobené ľahkými tkaninami, ktoré ich chránili pred prachovým vánkom.

Dior Men’s Fall 2023

Kolekcia bola postavená na pozadí zapadajúceho slnka a vytvorila atmosféru, v ktorej sa každý kúsok dostane na svetlo. Postupne ako slnko zapadlo, sa začali objavovať tlmené a neutrálne farby lookov odrážajúce farby krajiny a oslnivé odtiene oblohy nad nimi.

Nebeská esencia

Elegantné dvojdielne súpravy v neutrálnych tónoch boli predstavené v sprievode jemných blejzrov, šálov po zem a prameňov tylu, ktoré sa vznášali vo vzduchu s nebeskou esenciou. Tie sa hojdali tam a späť, priliehali k vyhrnutým nohaviciam s kamienkami, topmi a transparentnými bundami, ktoré plynule prechádzali do ochranných štítov na tvár. Pri pohľade na modelov nás napadá len jedno pomenovanie. Bojovníci púšte.

Kolekcia Dior Men’s Fall 2023 na hranici medzi mužnosťou a ženskosťou vyžaruje jeden sentiment – budúcnosť je teraz.

Z inej planéty

Medzi kľúčové looky prehliadky patrili rafinované obleky, nariasené úplety a nafúknuté bomberové bundy, doplnené dvojvrstvovými opaskami s prackou, ohrievačmi rúk a priehľadnými prilbami proti púštnym vetrom. Prvky žltej a oranžovej zvýraznili inak tlmenú ponuku akoby vystrihnutú z inej planéty.

Prútené koše namiesto batohov

Geometrické chrániče hrudníka vhodné na boj sa vynímali vedľa trenčkotov so zipsom, tričiek s grafickým úpletom a vrchného oblečenia z hadej kože, zatiaľ čo prútené koše sa zmenili na batohy a obuv pripravená na dobrodružstvo bola predurčená na neistú cestu.

Siluety kolekcie

Kolekcia sa dala do pohybu gradáciou šedej, ktorá sa vyvíjala rovnako ako plynutie času. Archívne výšivky kolekcie sa premenili na futurizmus. Ťažké, mohutné bojové čižmy tvorili základ takmer každého looku, ale rôzne doplnky skutočne prevýšili celkový vzhľad. Vesmírne prilby vdýchli kolekcii astronomický nádych a odtiene žltej a oranžovej rozjasnili inak béžovú paletu.

Pozrite si záznam pánskej prehliadky Dior pre sezónu jeseň/2023:
#DiorMenFall
    868

    Súvisiace články