Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 26. január 2023

Chanel Haute Couture SS23

Objavte najnovšiu kolekciu Chanel Haute Couture pre sezónu jar/leto 2023, ktorej prehliadka sa odohrávala v Grand Palais Ephémère v Paríži.

Chanel Haute Couture SS23

Východiskovým bodom a hlavnou inšpiráciou kolekcie Haute Couture pre sezónu jar/leto 2023 je byt Gabrielle Chanel na 31, rue Cambon. Je to miesto, kde kreatívna riaditeľka módneho domu Chanel, Virginie Viard, vzala Xaviera Veilhana na samom začiatku ich spolupráce. Miesto, ktoré zahŕňa zbierku predmetov, sôch, kresieb predstavujúcich levy, srnky, jelene, vtáky a ťavy.

"Celý svet výšiviek v kolekcii je obrátený smerom k zvieraciemu svetu,“ uvádza Virginie Viard na margo novej kolekcie.

Symbol módneho domu Chanel

Mačiatka, králiky a lastovičky, vyšívané na krátkych tvídových oblekoch a kabátových šatách, zdieľajú žiaru reflektorov so srnkami, jeleňmi alebo kaméliami, ktoré sú symbolom módneho domu Chanel.

Jedenásť monumentálnych zvierat, vyrobených z dreva, kartónu a papiera, ktoré tvorili set dizajn módnej šou, vytvoril Xavier Veilhan.

Silueta CHANEL

Ikonická silueta Chanel si požičiava kódy od ženských uniforiem. Cylinder, motýlik, biele rukavice, čipkované čižmy, saténová pelerína, plisovaná sukňa, dvojradové saká alebo fraky s chvostom, smokingové košele, flitre, krátke šortky, spodničky.. Práve v poézii mažoretiek nachádza inšpiráciu aj Virginie Viard.

Volány, čipky a hodvábny tyl

Najnovšia kolekcia Chanel Haute Couture pôsobila mladistvo. Šou s pochodom mažoretiek sa stala prostriedkom na osvieženie šablóny denných kostýmov Chanel, na čele s pôvabnými šatami v ľahkosti a rafinovanosti, priehľadných fóliách, volánoch, záhyboch, jemných remienkoch a prelakovaných čipkách, sú vyrobené z hodvábneho tylu, taftu a žoržetového krepu.

Nevesta vo vyšívaných šatách

A ako v každom krásnom príbehu, aj kolekciu Haute Couture jar-leto 2023 so svojou rozprávkovou parádou uzatvára nevesta v šatách vyšívaných lastovičkami. Bol to jednoduchý a očarujúci moment, podobne ako duch celej šou.

Pozrite si zábery z CHANEL Haute Couture Show pre sezónu jar/leto 2023:

790

Súvisiace články