Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 3. máj 2024

Nová kolekcia CHANEL Cruise 2024/25

Predstavujeme vám najnovšiu kolekciu Chanel Cruise pre sezónu 2024/25.

Nová kolekcia CHANEL Cruise 2024/25

„Slnko, architektúra, hudba a tanec. Marseille má silný zmysel pre slobodu. Inšpirovali ma kódexy životného štýlu, každodenného života a všetko, čo vyzýva k pohybu. More a vietor ma prinútili hrať sa s neoprénmi,“ vysvetľuje umelecká riaditeľka módneho domu, Virginie Viard.

Unášaná vetrom slobody sa prehliadka CHANEL Cruise 2024/25 konala v MAMO, Centre d’art de la Cité radiuse v Marseille:

 

Podmorské dobrodružstvo

Potápačské kukly s patentmi sa stávajú súčasťou repertoáru módneho domu, počnúc zeleným sakom CHANEL alebo šatami pripomínajúcimi šesťdesiate roky. Virginie Viard čerpá z nití svojho podvodného snívania a vydáva sa so svojou kolekciou Cruise na podmorské dobrodružstvo. Výšivky rybičiek, rybárske siete, mušle, šaty, saká, vesty, blúzky, tričká a malé tielka. To všetko a oveľa viac objavíte v najnovšej letnej kolekcii Cruise.

Späť na hladine

Strieborné odlesky od slnka a vlnenie línií a tvarov prinášajú spomienky na letné mesiace strávené pri bazéne. Objavujú sa na neoprénových dresoch, tvídoch a flitrových bundách, zatiaľ čo iné kúsky preberajú mriežkové motívy alebo geometrické tvary.

Klasické siluety

Okrem kapucne a patentných gombíkov sa kolekcia vracia ku klasickým siluetám a ponúka svoju vlastnú verziu zo šifónu s rybou potlačou. Klokanie vrecko sa nachádza na károvaných šatách bez rukávov s kapucňou a puzdrových šatách.

Vietor slobody

Bežecké bermudy zdobené vyšívaním, tvídové cyklistické šortky a oversized bundy dopĺňajú kolekciu, ktorá zahŕňa dynamiku pohybu. Rovnaký vietor slobody fúka cez bielu volánovú sukňu a puzdrové šaty s vyšívanými kvetmi.

Plavky

Na dennom poriadku sú aj plavky. Kolekcia s kvetmi, bikinami a šatami má letnú náladu, čo dokazujú sukne, spodničky a živôtiky zo slonovinovej rebríkovej čipky. Obuv obsahuje froté žabky s platformovou podrážkou. Peacoats v bielej alebo čiernobielej farbe a pánskemu oblečeniu vzdávajú hold čierne lakované topánky.

Vrstvenie

Kolekcia sa pohráva aj s vrstvením. Košeľové goliere, francúzske manžety a saká sa nosia nad alebo pod iné saká a outfity. Malé čierne šaty sú na scéne s džersejom s ramienkami a vrchným dielom plaviek s vyšívanými malými kvetmi.

„Marseille je mesto, ktoré ma privádza do kontaktu s mojimi emóciami. Snažila som sa zachytiť jeho silu príťažlivosti, dych čerstvého vzduchu a odovzdať energiu, ktorá tam vládne. A nemohli ste si priať lepšiu kulisu na móle, ako je Cité radiuse,“ dodala na margo kolekcie, Virginie Viard.

    323

    Súvisiace články