Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa na dovolenku do destinácií, kde nájdete tie najkrajšie turistické chodníčky.

 

Nový Zéland, Routeburn Track

32 kilometrov dlhá turistická trasa, ktorá však stojí za to. Nájdete na nej všetko od vodopádov cez pokojné jazerá až po staroveké ruiny.

title

Hovorí sa, že každý milovník cestovania by mal podniknúť minimálne jednu cestu úplne sám, bez priateľov, rodiny či partnera. Len vtedy si vraj naplno vychutná tú najautentickejšiu atmosféru novej destinácie.

Srí Lanka

Aj keď sa to nemusí zdať, Srí Lanka je ideálnou destináciou na objavovanie miest aj prírody. Má totiž vybudovanú perfektnú infraštruktúru na presúvanie sa medzi mestami vlakmi aj autobusmi, pričom je tento transport veľmi bezpečný. Krásna, panenská príroda a farebné mestečká s rôznorodou kuchyňou jednoducho stoja za to.

tite

„Už len pri pomyslení, aké je Tokio rozsiahle, 24 hodín je príliš malé číslo. V Tokiu som za svoj život strávila viac mesiacov a stále som nevidela všetko, čo som chcela. Ak by som si však mala na spoznanie Tokia len krátky čas, odporučila by som spoznať obe tváre tohto mesta. Vidieť jeho protiklady a rôznorodosť," hovorí naša sprievodkyňa Tokiom, Barbora Brušková.

title

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 16.aug 2018

Najlepšie miesta na život

Každý z nás má svoje vysnívaný mesto alebo miesto, kde by chcel žiť. Zatiaľ nás individuálne ovplyvňujú rôzne subjektívne faktory...


Cestovanie | 15.aug 2018

Najkrajšie turistické trate na svete

Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa...


Voľný čas | 15.aug 2018

8 tipov, ako žiť ekologickejšie

Rozhodli ste sa, že budete žiť ekologickejšie no neviete, kde začať? Pomocou našich tipov to zvládnete jednoducho a rýchlo.  


Dizajn | 14.aug 2018

Historická budova dostala moderného duch...

Častokrát sa stáva, že chátrajúce, historické budovy dostávajú nový život vďaka kreatívnym rekonštrukciám a renováciám. Toto platí aj v prípade...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...