Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 11. marec 2022

Módna prehliadka Chanel inšpirovaná škótskym vidiekom

Najnovšia Ready-to-Wear kolekcia módneho domu Chanel pre sezónu jeseň-zima 2022/23

Módna prehliadka Chanel inšpirovaná škótskym vidiekom

Prehliadka Chanel a priestory pre šou boli komplet odeté v tvíde. Zemitá svetlohnedá na sedadlách pre publikum, čierna s nádychom popových farieb na stenách a bledozelená pre mólo, ktoré bolo navrhnuté tak, aby reprezentovalo škótsku rieku Tweed. „Venovať celú kolekciu tvídu je poctou,“ hovorí kreatívna riaditeľka módneho domu Chanel, Virginie Viard.

Prechádzky po škótskom vidieku

„Sledovali sme stopy Gabrielle Chanel pozdĺž rieky Tweed, aby sme si predstavili tvíd vo farbách tejto krajiny. Ako napríklad dlhý ružový kabát melírovaný modrou a fialovou farbou alebo bordový oblek s jemnými zlatými trblietkami.“ Toto robila Gabrielle Chanel na svojich prechádzkach po škótskom vidieku: zbierala papradie a kytice kvetov, aby inšpirovala miestnych remeselníkov k farebným tónom, ktoré chcela dosiahnuť.

Osobný príbeh

Inšpiráciou pre tvorbu novej kolekcie bol aj osobný príbeh Gabrielle Chanel s vojvodom z Westminsteru a jeho bundami, ktoré si sama navrhla a vyrobila. Na starých fotografiách vyhotovených na terase jeho vidieckeho domu Eaton Hall má na sebe jeho oblečenie a gumené čižmy. Kretívna riaditeľka módneho domu Chanel, Virginie Viard vykúzlila z tohto víkendového ducha looky pre najnovšiu kolekciu. Na prehliadke preto nechýbali farebné pančuchové nohavice a gumenými čižmy a nohavice na traky. „Nie je nič viac sexi ako nosiť oblečenie osoby, ktorú milujete,“ pokračuje Virginie Viard.

Kolekcia zahalená do tvídu

Ready-to-Wear kolekcia CHANEL pre sezónu jeseň-zima 2022/23 prezentovaná v priestore v Grand Palais Éphémère bola celá zahalená do tvídu. Na prehliadke sme zahladili saká v psychedelických farbách, jemne pánske alebo mierne oversized strihy, nohavice a zamatové priliehavé sukne s dlhými ponožkami, špicaté lodičky na mini ihličkovom podpätku z lakovanej kože, ako aj čižmy po stehná z čiernej alebo béžovej gumy.

Odhliadnuc od rieky Tweed, Viard mala tiež čo povedať o mestskom obliekaní. "Premýšľala som aj o Anglicku v 60. rokoch a veľmi pestrých obaloch platní," povedala. Túto energiu využili tvídové krátke obleky, rovnako ako pár krátkych kožených búnd.

Tvíd, ktorý umožňuje nekonečné kombinácie farieb a materiálov, je pre módny dom večným kódom. „Tak veľmi rada s ním pracujem, v CHANEL by som bez neho nemohla žiť.“

1199

Súvisiace články