Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Cestovanie / 30. január 2024

Travel Insider: Yeotown, Madeira

Wellness enthusiast Sandra Benková sa pravidelne podelí o neobyčajné cestovateľské dobrodružstvá, jedinečné wellness zážitky a špecifické kulinárske tipy z celého sveta.

Travel Insider: Yeotown, Madeira

Miesto

Definovať Yeotown nie je úplne jednoduché. Nepredstavuje kúpele, jogový pobyt ani program na chudnutie. Jeho cieľom nie je rozmaznávať ani rýchlo napraviť problémy. Chce sa o vás starať, vyživovať, a naučiť, ako si dlhodobo vyberať zdravší životný štýl a udržať si ho aj po odchode z Yeotownu. Personál Yeotownu vie, aké jedlo je pre vás dobré a dodá vám energiu na rozhýbanie tela. Má dlhoročné skúsenosti s biohacking terapiami – od otužovania v studenej vode, cez forest bathing, fermentované potraviny, silový tréning až po prácu s dychom. Mottom miesta je “silné telo, čistá mysel” a oceňovaný program Yeotox kladie rovnaký dôraz na fyzické aj duševné zdravie.

Ľudia

Program Yeotox prvýkrát predstavili majitelia Simon Sheiff, vášnivý surfer a vysokohorský turista, a Mercedes Sheiff, jedna z popredných inštruktoriek Vinyasa jógy v Spojenom kráľovstve. Prvýkrát dvere Yeotownu v Devone otvorili už v roku 2011 a dnes prevádzkujú aj pobočku na Madeire, známu aj ako Havaj Atlantiku. Južná časť Madeiry je slnečná a suchá a severná časť je vlhká a subtropická. V jednej chvíli sa môžete prechádzať v horských oblakoch a za okamih zase kúpať v jednom z prírodných bazénov. Magický svet ako vystrihnutý z Jurského parku je pritom letecky vzdialený len 5 hodín od Prahy alebo Bratislavy.

Wellness

Jedinečnosť programu spočíva v spojení fyzickej a duševnej pohody so zdravým životným štýlom a úctou k prírode. Pravdupovediac, je veľmi intenzívny a trvá od východu až do západu slnka.

Každý deň začínate na svitaní hodinou jógy a pokračujete nespočetnými túrami. Pohltia vás však nadpozemské výhľady na pobrežie Madeiry, pľúca vám naplní čerstvý vzduch a všetku námahu vynahradia. Zvyšok dňa bicyklujete alebo cvičíte silové tréningy. Po fyzických aktivitách nasleduje meditácia, práca s dychom, čítanie kryštálov a mnoho iných zaujímavých činností. Každý deň zakončíte masážou hlbokého tkaniva, thajskou masážou alebo shiatsu, ktorá uvoľní namáhané svalstvo. Okrem toho mate šancu absolvovať rôzne prednášky alebo kurzy varenia.

 

Kuchyňa

Týždeň pred nástupom do 5-dňového Yeotox programu sa odporúča obmedziť kofeín, alcohol, mliečne výrobky, mäso a pšenicu. Po príchode sa všetkého uvedeného vzdáte a aj keď sa to zdá ako výzva, kuchyňa Yeotownu je tak prekvapivo chutná, že si to ani neuvedomíte. Jedálny lístok obsahuje napríklad palacinky so spirulinou alebo čokoládový koláč, ktorý by ste na jedálnom lístku zdravotného zariadenia nečakali. Simon verí v štyri hlavné piliere optimálneho zdravia: výživa, cvičenie, joga s meditáciou a spánok. Najdôležitejším ponaučením, ktoré si z Yeotownu môžete vziať, je nesnažiť sa zvládnuť všetky piliere naraz, ale pracovať na jednom a zdokonaľovať ho.

Insider Tip

Návšteva prírodných bazénov Seixal je určite jednou z najlepších aktivít aké si môžete na ostrove zvoliť. Na rozdiel od najznámejších prírodných bazénov Porto Moniz sú prírodné bazény Seixal menej navštevované a menej preplnené, čo robí zážitok o to čarovnejším. Táto neuveriteľná zbierka bazénov z vulkanických lávových hronín s veľkými skalnými oblúkmi a jaskyňami je ideálnym miestom na kúpanie. Voda je pomerne studená a využijete v nej teda novo nadobnudnuté techniky na otužovanie a dychovú terapiu.

    965

    Súvisiace články