Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Cestovanie / 25. apríl 2024

Travel Insider: Six Senses, Ibiza

Wellness enthusiast Sandra Benková sa pravidelne podelí o neobyčajné cestovateľské dobrodružstvá, jedinečné wellness zážitky a špecifické kulinárske tipy z celého sveta.

Travel Insider: Six Senses, Ibiza

Miesto

Za posledných desať rokov sa Ibiza povesťou zmenila z hlavného party mesta Baleárov na oveľa sofistikovanejšiu lokalitu plnú kultúry, wellnessu a prírody. Súčasťou tejto tendencie je aj znovuobjavenie prírodných krás a pokoja severovýchodného pobrežia Ibizy. Len pol hodinu od rušného mesta Ibiza nájdete tajné zátoky, pohoria, lesy a bočné turistické chodníky. Jedným z najzaujímavejších nedávno otvorených hotelov je Six Senses v nádhernom prírodnom prístave s úchvatnými západmi slnka a dramatickými útesmi s výhľadom na more.

Hotel

Rezort Six Senses Ibiza je podstatne väčší ako ostatné rezorty siete, ktoré som doteraz navštívila. Ako vždy však kladú dôraz na udržateľnosť a súlad s prírodou. Hotel je postavený vo farbách kameňa a piesku a dokonale splýva s okolím. Nepôsobí preplnene a vzdušný štýl doplňujú miestne prírodné materiály, čo pôsobí bohémskym dojmom, ktorým je severovýchodné pobrežie známe. Vybrala som si apartmán Sea View Premium Junior Suite, moderný a zároveň útulný apartmán. Kúpeľňa bola priestranná a otvorená, s kvetinovými županmi milánskej značky La Double J. 

Minibary sú zásobené adaptogénmi ako sú ashwagandha a cordyceps, spolu s nápojmi s obsahom CBD. Hlavným prvkom apartmánu bola súkromná terasa vybavená lehátkami a jedálenskym stolom, kde si môžete vychutnať dych vyrážajúci výhľad na východ a západ slnka.

Kuchyňa

V rezorte sa môžete stravovať v mnohých reštauráciách, vďaka ktorým sa počas pobytu pri jedle rozhodne nebudete nudiť. Každá z nich sa riadi princípom farm-to-table a kladie dôraz na miestne sezónne a ekologické produkty. Prvou voľbou je North, ktorú vedie slávny izraelský šéfkuchár Eyal Shani - zakladateľ modernej izraelskej kuchyne. Očakávajte čerstvé stredomorské jedlá s izraelskou klasikou, podávané pod olivovníkmi. V ponuke sú morské ryby aj lokálne mäso, ale Shaniho špecialitou sú vegetariánske jedlá. Reštaurácia Beach Caves je inšpirovaná latinskoamerickou kultúrou a chuťami a ponúka nádherný výhľad na záliv pri západe slnka. Raňajky sa podávajú v reštaurácii Farmer’s Market s bohatou ponukou vrátane pikantnej shakshuky, ovsenej kaše, čerstvých džúsov a smoothies. Nenechajte si ujsť hlavne nedeľný brunch s iberskými údeninami, mäsom, sushi, ustricami a čerstvou farmárskou zeleninou pri šampanskom a v doprodove živej džezovej kapely.

Wellness

V rozsiahlom wellness centre sa nachádza vitality bazén, parný kúpeľ, sauna a hammam. Každý hotel Six Senses má svoj vlastný Alchemy bar, kde preskúmate bylinné kombinácie so soľou, ovocím a organickými prísadami a vytvoríte si masky na tvár, telové peelingy, parfumy, esenciálne oleje alebo balzamy na pery. Väčšina byliniek pochádza z miestnych zdrojov alebo sa pestuje vo vlastnej záhrade Six Senses.

Týždenné skupinové aktivity ponúkajú workshopy, pri ktorých si napríklad vyrobíte vlastný kávový peeling alebo zubnú pastu. Prípadne si môžete rezervovať súkromnú 45-minútovú lekciu s odborníkmi z Alchemy Baru, kde sa s vami podelia o poznatky o ingredienciách a ibizskej histórii a kultúre.

Kakaový rituál

V ponuke Six Senses sú aj duchovné rituály, napríklad s kopálom a kakaom. Kakaovým rituálom vás prevedie pozoruhodná Paz Shanti a ak budete mať šťastie, porozpráva vám o svojej životnej ceste z Egypta cez Thajsko a Indiu až na Ibizu. Paz sa venuje pomoci ľuďom na ceste ku zdraviu prostredníctvom hudby. Počas celého obradu s vami zdieľa pútavé príbehy o kakau, ktoré budujú spojenie s duchom a energiou. Kakaový obrad pochádza od pôvodných obyvateľov Brazílie a Kolumbie a tradične sa koná v skupinách pod vedením starších členov spoločnosti.

Rose Bar

Výnimočnou atrakciou hotela je centrum dlhovekosti nazývané Rose Bar. Centrum integruje diagnostiku, výživové poradenstvo a procedúry proti starnutiu s cieľom vitality, duševnej čistoty a mladistvého vzhľadu. Môžete si zvoliť kompletný balíček procedúr alebo biohackingovú terapiu, ktorá zahŕňa terapiu studenou vodou, infrasaunu, intravenózne vitamíny a terapiu červeným svetlom. Spýtajte sa na Jenny, ktorej odborné znalosti vás s ľahkosťou prevedú terapiami a dychovými cvičeniami.

Malé dobrodružstvá

Jedným z najväčších zážitkov bola jazda na bicykli do Portinatxu vedúca do malej zátoky Cala d’en Serra obklopenej ohromujúcimi vysokými útesmi, tyrkysovou vodou a zlatistým pieskom. Na kopci kúsok od zátoky sa nachádza nedokončený opustený hotel, projekt, ktorý v 70. rokoch začal známy modernistický architekt Josep Lluis Sert. Francova diktatúra však projekt zastavila a kvôli nesúhlasu s výstavbou nebol hotel nikdy dokončený. Smerom na západ od Portinatxu sme sa dostali na pokojnú pláž Cala Xuclar ukrytú v nádhernej zátoke, kde sa nachádza Chiringuito Cala Xuclar. Malý plážový bar je v skutočnosti očarujúci klenot a instantný teleport do bohémskych čias starej Ibizy. Toto intímne chiringuito s hŕstkou stolov má príjemného majiteľa, ktorý osobne podáva len tie najčerstvejšie jedlá najvyššej kvality. Nenechajte si ujsť Ibiza šalát, je nielen insta-friendly, ale hlavne veľmi chutný. Medzi ďalšie špeciality patria vyprážané miestne ryby s omáčkou mojo a ceviche xuclar.

Insider tip

Hotel ponúka celý rad dobrodružstiev od skákania z útesov až po kayaking. Za hotelom sa nachádza verejná pláž, na ktorú sa dostanete len cez hotel s priamym prístupom do mora. Tu si hostia môžu požičať výstroj na šnorchlovanie a užívať si more. Nechajte si poradiť a vezmite si však topánky do vody, ktoré vám zabezpečia bezbolestný pohyb po útesoch a skalách.

    1578

    Súvisiace články