Od vypuknutia pandémie sme sa museli vzdať nášho milovaného cestovania, aké sme dovtedy poznali. Neprestali sme však plánovať a snívať o zaujímavých destináciách a miestach, ktoré plánujeme navštíviť. Tieto dizajnové, minimalistické vilky a apartmány sú na našom bucket liste a hneď, ako bude bezpečné cestovať ich určite navštívime. Nechajte svoj budúce plány inšpirovať aj vy!

 

cestovanie ubytovanie minimalistické boutique hotely vily apartmányVilla Cardo, foto: Salva Lopez

 

 

Villa Santanyi, Malorka

Majstrovský minimalistický kúsok odetý do ružovej farby, ktorý v sebe ukrýva biele interiéry zariadené v jednoduchej, čistej elegancii s výraznými prírodnými prvkami. Pri pohľade na túto vilu sa vám ani nechce veriť, že vznikla pred 30 rokmi a absolútne nestratila na svojej kráse. Bývať v nej je jednoducho dokonalý cestovateľský zážitok.

villa santanyi villa rentals spain mallorca 3 780x480 c center villa santanyi villa rentals spain mallorca 780x480 c center

Foto: Welcome Beyond

 

Casa Luum, Algarve

V obľúbenej protugalskej dovolenkovej destinácii nájdete aj takýto architektonický skvost, ktorý vás zaujme svojou hrou s tvarmi a geometriou. Z každého uhlu sa vám naskytne iný pohľad, takže o zážitok máte postarané. Všetko je ladené v bielej farbe, ktorú dopĺňajú veľkometrážné sklenené plochy presvetľujúce každý centimeter interiéru.

ThePerfectHideaway CasaLuum26 ThePerfectHideaway CasaLuum28

Foto: Alexander Bogorodskiy, The Perfect Hideaway, Casa Luum

 

16TULUM, Tulum

Útočisko bohémsky cestovateľov sa neustále rozrastá o zaujímavé hotely, vilky a apartmány. Jednym z nich je aj 16TULUM, ktorý pozostáva z niekoľkých samostatných jednotiek, pričom každá je iná. Každý priestor však dýcha minimalistickým štýlom a má výraznú hippie atmosféru. Nachádza sa uprostred džungle, čo krásne kontrastuje so strohosťou architektúry a dizajnu.

260927828 Room7 4

Foto: 16Tulum

 

Casa Mami, Kalifornia

Ak milujete jednoduchosť v kombinácii s výnimočnosťou, toto miesto je pre vás. Nachádza sa v kalifornskej púšti a kombinuje bielu farbu s rustikálnymi detailmi. Obrovské okná vytvárajú efekt obrazu a vďaka svojej čistote je Casa Mami pravou oázou pokoja. Skvelé na nej je aj to, že ide o ekologický domov uprostred ničoho, čo z neho robí ideálnu voľbu na úplne vyčistenie hlavy.

casa mami2 casa mami4

Foto: Carlos Naude

 

Villa Cardo, Puglia

V talianskej Puglii nájdete niekoľko viliek v minimalisticko-vidieckom štýle, ktoré vás zaujmu svojim ndčasovým prístupom a čistotou dizajnu. Jednou z nich je aj Villa Cardo, z ktorej sála pokoj a pozitívna energia, ktorú podčiarkujú olivovníky a mandľovníky rastúce v jej bezprostrendnej blízkosti. Všetko je ladené v neutrálnych, prírodných tónoch inšpirovaných okolitým prostredím.

villa cardo01 villa cardo09

Foto: Salva Lopez

 

Syros Hideaway, Syros

Ak milujete Grécko a jeho ostrovy, do tejto vily sa určite zamilujete. Má totiž všetko, čo pre dokonalú dovolenku potrebujete- amximálne súkromie, infinity bazén a výhľad na nekončiace sa more. Minimalistický dizajn s bohémskym šmrncom a prírodnými prvkami pôsobí upokojujúco a veľmi luxusne. Všetko spolu ladí, no napriek tomu pôsobí uvoľnene.

IMG 0918 Ioanna Roufopoulou 675x450 siros I house 05 678x450

Foto: Yiorgos Kordakis

 

Foto: archív zariadení

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 08.apr 2021

Insta-famous nábytok

Instagram je skvelou platformou na hľadanie inšpirácie aj nových trendov. Platí to nielen v prípade módy, ale aj pri interiérovom...


Voľný čas | 07.apr 2021

Vôňa jari v kolekcii Basil Verde od LUMI...

Ak by ste mali opísať jar pomocou vône, aké tóny by ju tvorili? Boli by svieže a sladké alebo skôr...


Dizajn | 07.apr 2021

H&M Home uvádza kolaboráciu s Diane von ...

Každý rok čakáme, s kým predstaví H&M najnovšiu módnu kolaboráciu. Počas rokov sa na jej konte nazbieralo množstvo zvučných mien...


Voľný čas | 06.apr 2021

Jarný detox domácnosti

Už ho máte za sebou alebo vás ešte len čaká? Hovoríme o jarnom upratovaní, ktoré sa už v mnohých domácnostiach...

 

Naše tipy

Jarné klasiky pre všetky šatníky

Aký kúsok vám ako prvý napadne, keď sa povie jarná klasika? U nás to je nestarnúci trench coat či mo...

Kultové kozmetické produkty s bohatou hi...

Starostlivosť o pleť a kozmetika vo všeobecnosti sa dnes teší obrovskej popularite, čo potvdrzujú aj...

Trendy šperky, ktoré premenia každý outf...

Príležitosti vynosiť zaujímavé šperky je v tomto období pomenej, ale využiť ich môžeme pokojne aj do...