Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Cestovanie / 21. júl 2022

Ako si predĺžiť život na Sardínii

Prvá vec, ktorá vás na Sardínii zaujme je pokoj. Deň tu trvá dlhšie, vlastne aj život. Sardínia je domovom jednej zo svetových “Blue zones”, oblasti s najvyšším počtom obyvateľov nad sto rokov. Pripisujú to jedlu, spôsobu života aj vínu k obedu. Sardínčania sú odlišní od zvyšku talianov, šoférujú pokojnejšie a majú špecifickú hrdú povahu. Každý región ostrova má svoje tradície, bohaté detaily a recepty. O charaktere sardínčanov, histórii ostrova odporúčame vidieť komédiu The Man Who Bought The Moon.

Ako si predĺžiť život na Sardínii

Pre návštevu je najlepší september alebo jún, ale ostrov má svoje čaro v každom mesiaci. Sardínia je špecifická rozmanitosťou piesočných a skalnatých pláží, farbou mora podobnej tomu karibskému a gastronómiou. Poradíme vám kde sa obytovať a čo vidieť. Piť Vermentino a jesť oblátkovo tenký chlieb Pane Carasau je nutné všade.

Ideálnou variantou je mať k dispozícii auto a prejsť celý ostrov, výhľady z cesty sú všade ako z reklamy na vône Dolce & Gabbana. Pokiaľ by sme však mali vybrať jednu oblasť, je to Costa Smeralda - smaragdové pobrežie. Snažte sa vyvarovať ubytovaniu v blízkosti turistického Porto Cervo, ktoré síce stojí za návštevu a dávku (window) shoppingu, ale z pôvodného čara ostrova mu uberajú služby prispôsobené ruským oligarchom. Miesto toho zvoľte napríklad 25-izbový hotel Petra Segreta blízko dediny San Pantaleo. Je situovaný v horách v panenskej prírode, má výborné kúpele a reštauráciu. V San Pantaleo býva navyše každý štvrtok remeselný trh obľúbený celým ostrovom. Ak preferujete ešte väčšie súkromie, privátnych víl je na Sardínii nespočet. Na polohe nezáleží. Čím menšia dedina, tým lepšia gastronómia.

Ak by ste sa nachádzali v okolí Olbie, navštívte outdoorový nočný klub Ritual v ruinách hradu, v blízkosti Alghera zase stojí za miernu túru Grotta di Nettuno - jaskyňa s prístupom po 600 schodoch. Ubehne vám to pomaly, ako všetko na ostrove, ale stojí to za to.

    1019

    Súvisiace články