Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Cestovanie / 1. január 2023

Najlepšie vintage obchody Európy

Zarytí zástancovia vintage nakupovania (akými sme aj my) vám vždy povedia, že vintage veci treba nakupovať osobne. Samozrejme, najväčší výber je online a všetci na vintage platformy chodíme, ale dokonalého saka Saint Laurent z 80. rokov sa však musíte dotknúť. Satén na blúzke treba cítiť a pánsky Burberry trenčkot si vyskúšať. Oversized vypchávky na ramenách naozaj vyzerajú dobre len do určitej veľkosti. My vieme, kde v Európe ich hľadať.

Najlepšie vintage obchody Európy

Londýn

Obchod One Of A Kind na Portobello Road je povinnou zastávkou za akýmikoľvek archívnymi kusmi. Šaty z kolekcie Dior od Johna Galliana alebo Paco Rabanne z 90. rokov? Tam ich nájdete. A možno stretnete aj stále zákazníčky Kate a Naomi. Pre novšie autentické kúsky z druhej ruky navštívte Sign of The Times v Chelsea. Ich Chanel kabelky sú ako nové. Basic flanelové košele, tričká a mikiny v absolútne každom existujúcom variante a veľkosti hľadajte jedine vo vintage store Atika v Spitalfields. Nechajte si však dostatok času, je dvojposchodový.

One Of A Kind
One Of A Kind

Paríž

Hneď vedľa notoricky známej Rue du Faubourg Saint-Honoré sa na Rue des Saussaies nachádza tajomstvo módneho sveta, Valois Vintage. Medzi klientov patria celebritní štylisti, herečky a fashion editorky. Nájdete tam zberateľské Hermès kabelky aj Chanel tvídové saká. Pre parížsky Jane Birkin look zamierte do Pretty Box v Marais. One-of-a-kind francúzske kúsky tam nakupuje Bella aj Kanye. Isabel Marant sa tam chodí inšpirovať bundami z brúsenej kože. Levi’s džíny na každú postavu zoženiete v Tilt Vintage. Pokiaľ neobľubujete nakupovanie vintage kvôli neusporiadanosti obchodov, musíte navštíviť Thanx God I’m a V.I.P. Oblečenie je tam čisté, vyžehlené a zoradené podľa farby.

Valois Vintage
Valois Vintage

Miláno

Najpopulárnejším obchodom v meste je jednoznačne Cavalli e Nastri v historickej štvrti Brera. Hudbou, dizajnom aj oblečením sa tam prenesiete na prelom tisícročia. Kolekcie Hermès šatiek, Prada lodičiek a náhrdelníkov Dior má Madame Pauline Vintage. Najlepšie zásobeným obchodom s vintage kabelkami a batožinou v meste je Mania Vintage v zóne XXII Marzo. Dokonale zariadeným spotom pre milovníkov dizajnu od tridsiatych po šesťdesiate roky je L’arabesque Cult Store & Café. Nachádza sa hneď za Largo Augusto a vo vlastnom café podáva taliansku kávu. Okrem toho býva v Miláne jednu nedeľu v mesiaci East Market, trh s kvalitným výberom vintage vecí a párty zároveň.

East Market
East Market

Barcelona

Pre zachovalé dizajnérske objekty je Cotton Vintage v centre mesta stávkou na istotu. Celé odpoludnie sa dá stráviť v obchode Mercantic, ktorý má v ponuke všetko od bytových doplnkov, nábytku až po oblečenie. Často v ňom hrá aj živá hudba. Skryté poklady, ako minisukňu Burberry à la Spice Girls nájdete v Ziggy Vintage, kúsok od kráľovského paláca. Pre mix starých a nových interiérových doplnkov sa oplatí navštíviť Azul Tierra.

Azul Tiera
Azul Tiera
1026

Súvisiace články