Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Cestovanie / 23. december 2022

Kam na dovolenku s deťmi?

Ak ste si doteraz mysleli, že boutique hotely a malé deti sú nezlučiteľná kombinácia, vyvedieme vás z omylu. Zozbierali sme päť lokalít v Európe, ktoré splnia očakávania aj tých najnáročnejších cestovateľov a deti sa zaručene neunudia.

Kam na dovolenku s deťmi?

Baby-friendly boutiques:

Švédske leto

Unikátne letné sídlo Svärmarevägen Residence na západnom pobreží Švédska, plnom súostroví, rybárskych dedín a národných parkov. Dom sa nachádza medzi plážou a lesom a ubytuje sedem ľudí. Na záhrade nájdu deti dom na strome, futbalové ihrisko a trampolínu. Bicyklové trasy v okolí lemujú pobrežie, pláže a národné parky. Moderný škandinávsky dom je synonymom hygge, večer môžete stolovať na terase alebo ho stráviť s dekou pri krbe.

Svärmarevägen Residence
Svärmarevägen Residence

Grécke ostrovy

The Agrari Beach Residence je dizajnová vila na ostrove Mykonos, ako stvorená pre rodinu cestovateľov. Najprístupnejšia detská pláž je vzdialená len dve minúty autom. Vila je špeciálne vybavená a zabezpečená aj pre tie najmenšie deti. Má výhľad na more, bazén a päť spální. Bonusom pre večery na terase je projektor, s ktorým si vytvoríte vlastné outdoor kino alebo gramofón so zberateľským výberom platní. Interiér tvorí kameň a cement, izby sú zariadené v modernom bohemian štýle. Presvedčte sa, že Mykonos nie je len o party.

The Agrari Beach Residence
The Agrari Beach Residence

Typická masseria v Puglii

Kto už bol v talianskej oblasti Puglia, dokáže oceniť minimalistický dizajn prerobených starých fariem, zvaných masserie, s kamennými stenami, prekrytými terasami a záhradami plnými ovocia. Jednou z najkrajších masserií je rezidencia La Noa s výnimočnou blízkosťou k pieskovej pláži s pozvoľným prístupom do mora. Nachádza sa v provincii historického mesta Lecce, kúsok od prístavu Porto Cesareo. Rezidencia je priestranná a okrem lokálneho vína vám dokáže zabezpečiť aj babysitting. Rekonštrukcia bola zameraná špeciálne na rodiny s deťmi. Aj v najhorúcejších dňoch je na pozemku vánok, čo ocenia najmä mamičky najmenších detí, ktoré poobede spávajú. Pre staršie deti sú pripravené hračky, knihy a stolný tenis.

La Noa
La Noa

Londýn s deťmi? Áno

Mnoho rodičov sa rušným mestám s deťmi vyhýba aj kvôli ubytovaniu neprispôsobenému ich bežnému životu. Apartmány Athenaeum Residences, v štvrti Mayfair, však zvládajú 5-hviezdičkovú úroveň služieb a dizajnu a zároveň myslia na najmenších. Pre ľahší pohyb po meste poskytujú bicykle a kolobežky vo všetkých veľkostiach. V hoteli je dokonca detská concierge služba, ktorá pomáha s celým plánovaním rodinného dňa od stráženia detí po lístky do divadla alebo tipy na child-friendly reštaurácie a atrakcie v okolí. Rodičia ocenia celodenne otvorený bar, spa a gym. Vítaní sú aj domáci miláčikovia.

Athenaeum Residences
Athenaeum Residences

Juh Francúzska

Boutique rodinná vila Maison Figue sa nachádza pätnásť minút od Carcassone, mesta s hradom z jedenásteho storočia, v ktorom sa natáčal Robin Hood. Deti nebudete musieť dlho presviedčať. Pozemok sa rozprestiera popri typických francúzskych viniciach. Vila je deťom plne prispôsobená, má bazén a výhľad na Pyreneje. V lokalite si môžete užiť jazdu na koňoch, bicykle, kajak, golf, vodné lyže alebo plávanie v prírodných jazerách. V blízkom okolí stoja za návštevu dedinky Montolieu, Mirepoix a Limoux. Pre deti sú v ubytovaní pripravené hračky, drevený domček na hranie, hojdačky, veľká trampolína aj pirátska loď. V podzemí vily nájdu tajnú herňu a záhrada, ohraničená z troch strán pre zjednodušené stráženie, je prispôsobená hre bedmintonu a futbalu.

Maison Figue
Maison Figue

Ubytovania nájdete na www.kidandcoe.com

    920

    Súvisiace články