Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Cestovanie / 13. január 2023

City Guide: Víkend v Berlíne

Berlín, mesto, kde sa história stretáva s (alternatívnou) súčasnosťou. Je známy nespočentným množstvom vecí - nočným životom, umením, svojou dynamikou a schopnosťou obnovy. Naplánujte si s nami víkend v najlepších galériách, bistrách a obchodoch.

City Guide: Víkend v Berlíne

KDE BÝVAŤ

Nový prírastok do zoznamu boutique hotelov mesta je Chateau Royal. V pôvodnej špionážnej základni Stasi, v srdci Mitte, po rokoch renovácie pod vedením britského architekta Davida Chipperfielda, vznikol dizajnový hotel na svetovej úrovni. Za návštevu stojí aj ich reštaurácia Dottir islandskej šéfkuchárky Victorie Eliasdóttir. Insider tip: skromné japonské bistro Ishin oproti hotelu je obľúbenou lokalitou miestnych pre víkendové obedy. Nečakajte žiaden luxus, ale majú jedno z najlepších chirashi v meste. Berlín ponúka na Airbnb aj množstvo zaujímavých bytov, od bývalých industriálnych budov po umelecké ateliéry.

Chateau Royal
Chateau Royal

KAM ZA UMENÍM

Pokiaľ plánujete výlet aspoň pár dní dopredu, určite si rezervujte lístky do Boros Foundation. Jedinečná zbierka súčasného umenia je vystavená v bývalom vojnovom bunkri. Nenechávajte to však na poslednú chvíľu, zohnať vstupenky na mieste je takmer nemožné. Okrem múzejného ostrova si naplánujte aj návštevu Helmut Newton Foundation (obzvlášť pre fanúšikov My deti zo stanice ZOO), KINDL a König Galerie.

Boros Foundation
Boros Foundation

KDE NAKUPOVAŤ

Pokiaľ sa chcete bezcieľne prechádzať medzi najlepšími módnymi značkami, barmi a kvalitným jedlom, zamierte do KaDeWe. Je najväčším obchodným domom v Európe a strávite v ňom pokojne aj celý deň. Pokiaľ vás, a verte, že tomu rozumieme, nákupné centrá unavujú, zvoľte jeden z concept storov, v ktorých nákupom nemôžete šľapnúť vedľa - The Store, Voo alebo Andreas Murkudis. Ak máte šťastie na deň, kedy je otvorená Nella Beljan Gallery, nevynechajte ju. Nájdete v nej šperky, keramiku aj módu a načerpáte inšpiráciu na týždne dopredu.

Voo Store
Voo Store

KDE JESŤ

Zoznam reštaurácií a kaviarní, za ktorými sa do Berlína oplatí vycestovať je nekonečný, ale pokúsime sa vybrať aspoň pár. Začnite deň brunchom v Annelies alebo si vystojte radu na najlepšie pečivo v meste v SOFI, bezlepkovým rajom je zase pekáreň AERA. Rýchly obed stihnete s vietnamskou bagetou v Saveur de Bánh Mì, japonským curry v DASHI alebo šalátom v The Klub Kitchen. Na večeru zamierte do Remi, Frieda, na pizzu do W Pizza alebo do Otto (večeru v ňom zakončite drinkom v Bar Normal hneď oproti).

Otto
Otto
    929

    Súvisiace články