Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Cestovanie / 23. január 2024

Travel Insider: Hotel Esencia, Mexiko

Wellness enthusiast Sandra Benková sa pravidelne podelí o neobyčajné cestovateľské dobrodružstvá, jedinečné wellness zážitky a špecifické kulinárske tipy z celého sveta.

Travel Insider: Hotel Esencia, Mexiko

Miesto

Ultraluxusný hotel Esencia sa nachádza na krásnej Mayskej riviére medzi bujnou džungľou Yucatánu a odľahlou bielou piesočnatou plážou Xpu-Ha. Najkrajšie výhľady na tyrkysový Karibik sa vám naskytnú len pol hodinu od Tulumu a hodinu od letiska v Cancúne. Esencia je v skutočnosti bývalý dovolenkový dom talianskej vojvodkyne. Sofistikovaný interiér je zmesou koloniálnej a stredomorskej architektúry s moderným mexickým dekorom z polovice storočia. Mimoriadne štýlová hacienda je populárnou destináciou hollywoodskych hviezd, tak si dopredu nacvičte svoje nezaujaté reakcie. V tomto intímnom útočisku na pláži začínate deň jógou pri východe slnka. Lekcie sa odohrávajú v dvojposchodovej palape pod holým nebom s výhľadom na oceán a pri cvičení vás ovieva morský vánok. Pred izbou si po cvičení nájdete kávu a kôš s čerstvým pečivom, po ktorom sa už zaručene nebudete vedieť dočkať popoludňajšieho čaju a koláčov podávaných v knižnici plnej umeleckých kníh a starožitností.

Z ubytovania máte na výber apartmány s výhľadom na more alebo na džungľu. Každá izba je biela v kombinácii s tmavým drevom a farebnými prvkami žiarivej červenej, modrej a žltej. Ja som si vybrala elegantný apartmán s výhľadom na džungľu, ktorý je vybavený ponorným bazénom vo vnútri apartmánu. Okrem neho sú v komplexe dva bazény a súkromné plážové kabíny.

Ľudia

Je takmer nemožné hovoriť o hoteli Esencia a nespomenúť jeho majiteľa, Kevina Wendla. Kevin je dlhoročný hollywoodsky producent a zberateľ umenia, ktorý sa podujal vytvoriť to najlepšie útočisko na Mayskej riviére. Jeho cieľom bolo, aby sa v Esencii cítili hostia ako doma a zároveň zažili lokálnu kultúru. Každý aspekt hotela je upravený do dokonalosti. Čo ho však skutočne odlišuje od iných hotelov, sú výnimočné služby a pozornosť venovaná detailom. Od rezervácie pobytu až po odchod z hotela budete po celý čas cítiť perfekcionizmus. Personál pozná vaše meno a je pripravený splniť vaše potreby v každej sekunde. Od dokonale zostavených playlistov až po špeciálne darčeky na rozlúčku, Esencia nevynecháva žiadnu príležitosť na vytvorenie špeciálneho momentu. Kevin Wendle vytvoril moderné luxusné útočisko, do ktorého sa budete chcieť vracať znova a znova.

Wellness

Kúpele Esencia nájdete v strede hotela, pod veľkou kupolou v štýle palapa. Väčšina procedúr je inšpirovaných mayskou kultúrou. V súlade s mayskou tradíciou v priestore nie sú žiadne rohy, všetky hrany sú zaoblené. Pri vstupe do kruhového kúpeľného komplexu hostí víta oltár s postavou bohyne lásky, mesiaca a plodnosti, Ixchel. Jej sochu obklopujú svietiace lampáše, palmové listy a kúdole kopálového dymu vychádzajúce z hlineného pohára na očistu prichádzajúcich hostí.

Cesta pokračuje do mayského kuchynského “laboratória” plného organických miestnych ingrediencií, ktoré osobne miešajú terapeuti. Z ponuky procedúr si môžete vybrať napríklad kakaové a kávové rituály, ako aj tvárové ošetrenia od prírodnej značky starostlivosti o pleť Tata Harper. Po pandémii majiteľ hotela pochopil dôležitosť priestoru a ku komplexu pridal špeciálne wellness apartmány, ktoré sú vybavené súkromným fitness štúdiom, jogovými podložkami, parným kúpeľom a na vyžiadanie prístrojmi Technogym, TRX a stacionárnym bicyklom Peloton.

Insider Tip

Len kúsok od hotela sa nachádza nádherná lagúna. Môžete v ňej pádlovať medzi morskými zvieratami zvanými lamantíny. Ak máte šťastie na návštevu hotela medzi mesiacmi máj a október, budete svedkami príchodu siedmych lokálnych druhov korytnačiek na pláž. Zamestnanci Esencie sú vyškolení na ich ochranu a vypúšťanie tisícov novorodených korytnačiek späť do oceánu.

Text: Sandra Benková
    1158

    Súvisiace články