Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 25. júl 2022

Fashion Icon: Sophia Roe

#LOVEHERSTYLE

Fashion Icon: Sophia Roe
Monochromatickosť, cit pre umenie a netradičné siluety. Nielen to sú poznávacie znaky módnej ikony Sophie Roe. Je súčasťou tímu novovzniknutého Vogue Scandinavia. Pravdepodobne jediná na svete má pozíciu s názvom Danish Fashion Editor. Nikto by tento titul nedefinoval presnejšie. Sophia má v sebe niečo, čo dokonale vystihuje dánsku, možno konkrétne kodanskú módu. Je to štýl ťažko definovateľný, a pritom ľahko identifikovateľný. Nedávno dostal pomenovanie Copencore (odvodené od normcore a Copenhagen). Spojujúcimi prvkami sú absencia nápisov, potlačí a prehnanej zladenosti. Prevažujú neutrálne farby a mix textúr. Predstavte si napríklad kombináciu pyžamových nohavíc s teniskami a luxusným shearling kabátom. Sophia Roe by pridala ešte Chanel.

Jej matka je úspešná dizajnérka interiérových doplnkov. Má vlastný concept store spojený s galériou a kaviarňou. Ak budete niekedy v Kodani, určite nezabudnite navštíviť Louise Roe Gallery (online shop doručuje aj na Slovensko). Sophia opisuje detstvo ako výrazne spojené s vizuálnym jazykom a neustálou túžbou po kreativite, preto jej kariéra v móde prišla ako najprirodzenejší vývin.

„Základné hodnoty, ktoré ma naučila matka, mám zakorenené hlboko. Jednou z nich je oceňovať kvalitné ručne vyrábané kúsky s dlhou životnosťou. Menej ubližujú nášmu životnému prostrediu. Spojenie módy a udržateľnosti pre mňa nebolo vedomé rozhodnutie, vyrastala som s týmto životným štýlom a neuvedomovala som si iné možnosti.“

S rovnakým mottom založila, spolu s kamarátkou a dizajnérkou Charlotte Eskildsen, značku The Garment, ktorú predáva napríklad Luisa Via Roma. The Garment zvolil prístup tvorby bez sezón. Jeho víziou je redefinovať „dokonalý“ šatník so zameraním na trvácnosť, kompatibilitu medzi jednotlivými prvkami a udržateľnosť. V kolekciách kladie dôraz na kvalitu a prírodné materiály. Okrem vlastnej značky by ste Sophiu stretli oblečenú v Totême, Khaite alebo v kostýme Magda Butrym. Dopĺňa ich pánskymi košeľami a lodičkami Saint Laurent alebo Jimmy Choo. Svoje súkromie si stráži a jej sofistikovaný štýl je tým ešte pútavejší.

    1007

    Súvisiace články