Azzedine Alaïa bol jedným z najvýznamnejších módnych dizajnérov svojej doby. Do pamäti sa zapísal svojimi rozprávkovo-futuristicko-umeleckými dizajnmi, ktoré sa dokonalo hrali so siluetou a štruktúrou. Až tri roky trvalo, kým módny dom Maison Alaïa našiel nástupcu svojho zakladateľa. Stal sa nim belgický dizajnér Pieter Mulier.

 

pieter mulier maison alaia kreatívny riaditeľ

 

 

Pieter Mulier nie je úplne zvučné meno v módnom priemysle, je ako ukrytý poklad čakajúci na objavenie. Pre Maison Alaïa so to zdá ako ideálna voľba, ktorá prináša so sebou dávku tajomna. Kreatívnym riaditeľom sa Pieter Mulier stal 5.februára a jeho prvou kolekciou bude SS22. Poďme sa však s Belgičanom zoznámiť.

Aj keď dizajnér nemusí byť známy širokej verejnosti, v módnom biznise medzi profesionálmi má vybudované meno a pevnú pozíciu medzi tými najrenomovanejšími. Počas posledných 20 rokov svojej praxe spolupracoval s Rafom Simonsom, Jil Sander či Christian Dior a Calvin Klein.

Pieter Mulier nemá oficiálne žiadne módne vzdelanie, namiesto toho má za sebou štúdium na známej bruselskej univerzite Institut Saint-Luc, z ktorej vzišlo množstvo svetových ilustrátorov, no dizajnér tu oficiálne vyštudoval architektúru. Počas svojej kariéry v módnom priemysle bol doslova pravou rukou Rafa Simonsa. Začal ako stážista v roku 2002 a odvtedy sa s Rafom stali neoddeliteľnou dvojicou. V roku 2003 sa stal dokonca hlavným dizajnérom značky Raf Simons a túto pozíciu si udržal do roku 2007. Od roku 2006 do 2009 bol konzultantom pre značku Jil Sander a v roku 2013 odišiel do módneho domu Christian Dior, kde pôsobil opäť vo dvojici so Simonsom. Nasledovala spoločná práca pre značku Calvin Klein, ktorá skončila v roku 2018. Raf Simons však dostal ponuku od Prady, kam ho už však Mulier nenasledoval. Pietrov životný partner, Matthieu Blazy, sa stal v roku 2020 kreatívnym riaditeľom Bottega Veneta a všetci očakávali, že podobne vychytenú pozíciu získa aj Pieter. Tá osudná ponuka však prišla až v roku 2021.

„Je mi cťou privítať Pietra v Maison Alaïa. Vďaka húževnatosti a tvorivosti nášho zakladateľa Azzedine Alaïu bola definovaná naša vízia ženskosti, zmyselnosti a sily, ktorá nás navždy bude odlišovať. Peter vyniká svojim výnimočným technickým talentom a oddanosťou remeslu, pozorným okom v konštrukcii a zmyslom pre nadčasovú krásu, ktoré sú hlboko zakorenené v kreatívnom prístupe nášho módneho domu. Predstavuje všetky tieto kvality v kombinácii so svojim intelektom, štedrosťou a ľudskosťou, ktoré nás napĺňajú veľkou dôverou v jeho leadership a inovatívnu silu. Jeho vymenovanie značí otvorenie novej kapitoly pre náš módny dom, keďže spoločne budeme hľadať spôsoby, ako preniesť naše hodnoty a piliere štýlu do budúcnosti,“ povedala CEO Maison Alaïa, Myriam Serrano.

„Je to pre mňa sen pripojiť sa k prestížnemu módnemu domu a jeho talentovanému tímu, nazrieť do jeho ateliérov. Vždy dokázal predbehnúť svoju dobu a bol otvorený kombinovaniu rôznych sfér umenia a kultúr. Odkaz oslavy ženskosti budem nasledovať s najväčším obdivom aj zodpovednosťou,“ povedal Pieter Mulier.

 

Foto: Pierre Debusschere

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 01.mar 2021

H&M uvádza nový udržateľný koncept

Udržateľnosť je dôležitá je pre mnohé módne značky, ktoré sa snažia nájsť prijateľnejší systém produkcie oblečenia a doplnkov. Významné kroky robia...


Trendy móda | 01.mar 2021

Jarné must-haves podľa Angličaniek

Tentokrát nahliadneme do šatníkov štýlových Angličaniek, ktoré majú perfektne vycibrený cit na rebelské, ale pritom veľmi chic kombinácie. Čo sa...


Fashion Week | 27.feb 2021

Óda na ženskosť podľa Sportmax

Obdobie fashion weekov je v plnom prúde a my si predstavenie nových kolekcií naplno vychutnávame, síce len v rámci virtuálneho sveta, no aj...


Fashion Week | 26.feb 2021

Pocitové možnosti II. podľa Prady

 Spoločná kolekcia Miuccie Prady a Rafa Simonsa je inšpirovaná ideou transformácie a otvárania možností. Zároveň poukazuje na to, že muži...


Naše tipy

Interiérové trendy podľa módnych ikon

Móda a interiérový dizajn majú k sebe veľmi blízko, no napriek tomu nie je veľa z nás...

Must-have farby rúžov na jar

Mnohé z nás sa líčenia pier počas doby nosenia rúšok vzdali. My však nevidíme dôvod v tom...

Beauty Test: Top 10 pro dokonalé obočí

Líčení očí lze považovat za skutečně dokončené až po učesání, zvýraznění a fixaci obočí. Vybrali jsm...