Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 27. december 2022

Fashion icon: Celine Aagaard

#LOVEHERSTYLE

Fashion icon: Celine Aagaard

Škandinávska životná filozofia i estetika ovládajú moodboardy po celom svete už zopár sezón. Nórska blogerka a dizajnérka je stelesnením všetkého, čo inšpirácia zo severu prináša – oplýva pevne zakorenenou víziou, citom pre detail a výnimočným vkusom.

Elita nórskych magazínov

Kreatívnu cestu mala Celine takpovediac už napísanú vo hviezdach. Narodila sa totiž do umelecky založenej rodiny, kde odmala pozorne vnímala okolité podnety. Ovplyvnená babičkou štrikovala outfity svojim bábikám a otcova tvorba v nej budovala lásku k fotografii. Ako tínedžerka začala svoj bohatý vnútorný svet vkladať na papier a prispievať do lokálnych časopisov, odkiaľ jej kroky viedli k elite nórskych módnych magazínov aj vlastnému, násobne oceňovanému blogu.

Verná svojej identite

Kariéra dnes 46-ročnej Celine je verzatilná podobne ako jej štýl – okrem skúseností šéfredaktorky má za sebou tiež prácu stylistky a brand konzultantky. Počas pôsobenia v mnohých oblastiach módy si Celine ponechala dôležitý princíp: vždy ostať verná svojej identite. Kolekcie vznikajúce pod jej úspešnou značkou Envelope1976 sa tejto vízie držia a sú popretkávané jej osobnosťou.

Dôraz na udržateľnosť a upcycling

Oversize prvky symbolizujú dedenie oblečenia, ktoré bolo pre Celine v detstve zvykom. Dôraz na udržateľnosť a upcycling zas súvisí s jej vzťahom k prírode. Envelope1976 má na konte spoluprácu s konceptom Net Sustain od Net-A-Porter a autentický prístup značky nachádza čoraz viac fanúšikov, najmä medzi milovníkmi minimalizmu. S tým totiž Celine pracovať naozaj vie.

Charakteristický odkaz

S ľahkosťou predvádza nadčasovú funkčnosť, monochromatickú farebnú paletu a vrstvenie v neopozeraných kombináciách. Vlastný dizajn dopĺňa značkami s podobným hodnotovým základom, patria medzi ne Jil Sander či The Row. A keďže byť sama sebou je pre Celine dôležité, vyhýba sa premenlivým trendom a hra s módou pre ňu znamená skôr vkladať do outfitov svoj charakteristický odkaz.

Verná klasike

Jej rukopis tvorí komfortný maskulínny look s dotykom ženskosti, napríklad v podobe výrazných kozačiek či vintage doplnkov. Často ju zastihnete aj v kašmírovom svetri v znamení mrazivého počasia v Osle. Móda v podaní Celine je totiž pragmatická i kreatívna, inovatívna i verná klasike... Jednoducho taká, aká je jej nositeľka. A presne v to ikonická influencerka aj verí – to, čo nosíte, má reflektovať vás samotnú.

    819

    Súvisiace články