Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 20. december 2022

#LOVEHERSTYLE: Alex Rivière

Módna ikona, ktorú sme minulú zimnú sezónu v magazíne Top Fashion zaradili do obľúbenej rubriky s názvom Fashion Icon. Zoznámte sa s Alex Rivière.

#LOVEHERSTYLE: Alex Rivière

Je ako real-life bond girl. Má ich dokonalú eleganciu, priateľa, ktorý by tajným agentom pokojne byť mohol, a frekventuje európske destinácie ako Capri, francúzsku Riviéru či švajčiarske hory. Ako v každej bondovke. Reč je o Alex Rivière, rodáčke z Barcelony s pracovnými titulmi charakteristickými pre mnoho úspešných žien pohybujúcich sa v dnešnej dobe v módnom priemysle: consultant/influencer/stylist/designer.

Áno, je to viac lomiek, ako sme zvyknutí. Alex, vlastným menom Alejandra, spolupracuje s módnymi domami ako Dior či Bvlgari a v rámci spolupráce s nimi už zdobila titulné strany niekoľkých magazínov.

Verná ženskej siluete

Alex presne vystihuje ten veľmi úzky, vzácny a ťažko dosiahnuteľný prienik skutočnej nadčasovosti, ženskosti a minimalizmu. Ako jedna z mála dnes zostáva verná ženskej siluete. Všetko, čo si oblečie, by sa automaticky dalo zaradiť do kapsulového šatníka. S ľahkosťou kombinuje pánske obleky s lodičkami, džínsy so Chanelom a kašmír s hodvábom.

Klasický štýl

Okrem klasík ako Hermès, Saint Laurent a Chanel nosí aj moderné kusy od Magdy Butrym a športové oblečenie výhradne od Alo Yoga. Ak jej v šatníku (ktorý je, mimochodom, dokonalý, má osobitnú sekciu Hermès kabeliek, ktoré periodicky dedí po mame aj babke) chýba kus, ktorý nevie na trhu nájsť, navrhne si ho sama.

Precízne krajčírske remeslo

Na vlastnej kolekcii spolupracovala najskôr s historickou španielskou značkou Tot-hom, známou svojím precíznym krajčírskym remeslom a kvalitnými materiálmi. Vernými zákazníčkami sú aj už spomínané ženy z dynastie Rivière. Pred dvoma sezónami vznikla aj jej vlastná kolekcia módnych produktov pod menom Alex Rivière studio, v ktorej môžete nájsť plavky, letné šaty a zoštíhľujúcu bielizeň.

Štýl zakorenený v génoch

Mimochodom, ak to ešte nerobíte, sledujte aj Alexinu matku Mer Creus. Hovorí sa, že jablko nepadá ďaleko od stromu, ale keď si Mer pozriete, zistíte, že toto duo matky s dcérou sú skôr dve jablká šťastne nažívajúce bok po boku. Vyzerá minimálne rovnako dobre, o vzácnosti módnej extravagancie v jej vekovej kategórii ani nehovoriac. Je jasné, po kom Alex zdedila svoj štýl.

    821

    Súvisiace články