Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 17. marec 2023

Fashion icon: Marta Cyglan

#LOVEHERSTYLE

Fashion icon: Marta Cyglan

Vďaka mixu poľského pôvodu, parížskej estetiky a kalifornskej uvoľnenosti sa Marta Cyglan, známa aj pod menom Life Of Boheme, stala globálnym fenoménom. S ľahkosťou moderne balansuje otvorenú ženskosť s pánskou eleganciou. Je sviežou zmenou vo vnímaní luxusnej módy, netypické kúsky značiek ako Acne Studios a Maison Margiela kombinuje s vintage pokladmi na pozadí východoeurópskych interiérových odkazov. Marta má vzťah k poľskému dizajnu so všetkým, čo k nemu patrí, plastové farebné šálky z čias komunizmu aj kabelky dnes už svetovo uznávanej značky Chylak.

V jej eklektickom štýle pozorujeme hru s objemom a nevyhýba sa opulentným šperkom a vysokým topánkam. Marta sa narodila v Poľsku, ale vyrastala v Paríži, kam sa aktuálne vrátila po piatich rokoch v Los Angeles. Zo všetkých miest, ktoré jej estetiku ovplyvňujú, pravidelne zdieľa inšpiráciu z oblasti módy, umenia aj architektúry.

Nedávno navštívila české legendárne vily Tugendhat a Stiassni a obľúbila si brnianske kaviarne Skøg a Eru, navrhnuté architektom Josefom Kranzom z obdobia, kedy v Brne žil aj Mies van der Rohe. Vo Francúzsku často navštevuje ateliér Jeana Arpa v mestečku Clamart, byt Corbusiera v Paríži a vilu Eileen Gray v čarovnom Roquebrune-Cap-Martin.

Rovnako inšpiratívne ako outfity sú aj Martine interiéry. Jej brat sa profesionálne venuje starožitnostiam a odborným okom jej pomáha vyberať vzácne dizajnové kúsky. Nám ostáva len čakať, kedy Marta do svojho portfólia pridá interiérový dizajn pre verejné projekty. Recept na absolútnu klasiku s art decom a štipkou východoeurópskeho gýču má totiž len ona.

Prečitajte si aj: Fashion Icon: Sophia Roe

    1002

    Súvisiace články