Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 29. apríl 2024

Fashion Icon: Fong Min Liao

Zoznámte sa s módnou ikonou z nášho jarného vydania magazínu Top Fashion Season_01.

Fashion Icon: Fong Min Liao

Aj pri výbere fashion icon sme chceli zdôrazniť dôležitosť umenia. Aby vám pomohla odpútať pozornosť od bežných starostí ešte o čosi viac ako obvykle. Čínsko-americká maliarka a poetka Fong Min Liao je inšpiráciou naprieč estetickými smermi. Narodila sa v San Franciscu, ale žije medzi New Yorkom a Los Angeles a pravidelne navštevuje Áziu, ktorá je jedným z jej najväčších zdrojov inšpirácie.

Umenie Fong slúžilo ako komunikačný prostriedok už od útleho detstva, kedy maľovala svoje pocity a na rozlúštenie vlastných myšlienok používala zápisky a poéziu. Do vlastnej tvorby aj sofistikovaného osobného štýlu prekladá všetky svoje záujmy – od psychológie, emocionálnej inteligencie až po krásu v jej základných a najčistejších formách.

Referenciou obrazov Fong Min Liao sú srdce a ľudská duša. V tvorbe prijíma ženskú energiu a stavia sa do intímnej a zraniteľnej polohy. Minulý rok vydala prvú zbierku básní Through the Veins of My Heart (v preklade Cez žily môjho srdca), v ktorej opisuje proces učenia sa milovať, keď lásku sama nedostala. V maľbách často vyobrazuje jemné organické tvary v červených, neutrálnych a čiernych odtieňoch, ktoré sú zároveň základom jej šatníka.

Premyslený prístup Fong k štýlu a dizajnu si získal pozornosť nielen umeleckej obce, ale aj fanúšikov módy a beauty. V minulosti spolupracovala napríklad na kolekcii šperkov so značkou loren stewart a ako pravidelná nositeľka červeného rúžu bola tvárou make-up brandu La Bouche Rouge.

Medzi jej obľúbené značky patria Khaite, Alaïa alebo kašmír Lisa Yang. Najčastejšie ju uvidíte v ženských siluetách, v dlhých šatách a lodičkách alebo v balerínach.

Jej novoročnou mantrou je: „Ženy, ktoré si uvedomujú silu elegantnej manikúry, hodvábnych šiat, hlbokých rozhovorov, kvality pred kvantitou, bylinkových čajov, sesterstva, mindsetu hojnosti, tmavej ženskej energie, červenej farby, perlových náušníc, komunikačných schopností, písania do denníka, oddychu, manifestačných rituálov a self healing techník, sa tento rok stanú ženami svojich vlastných snov.“ Nechajte sa Fong inšpirovať v oslave svojej jemnejšej ženskej stránky.

    1623

    Súvisiace články