Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 8. apríl 2023

Fashion Icon: Jeanne Damas

Keď sme sa rozhodli jesenné číslo magazínu Top Fashion zamerať na Francúzsko, Paríž a život v ňom, dlho sme rozmýšľali, kto by vystihoval jeho esenciu. Možností bolo niekoľko, ale takmer v nikom nie je tak koncentrovaný francúzsky životný štýl ako v Jeanne Damas.

Fashion Icon: Jeanne Damas

Do sveta módy sa dostala ešte s prvou vlnou fashion bloggeriek, ale nemala ani vlastný blog. Aké francúzske. Jeanne publikovala na stránke Tumblr náhodné fotky svojich kamarátov, života a seba, na základe ktorých si ju všimli návrhári a zakrátko sa stala obľúbenkyňou parížskych street-style fotografov. Výzorom niekde medzi Brigitte Bardot a Annou Karinou, Jeanne je Ze French Girl súčasnosti. 

Červený rúž

Presúva sa na bicykli, pije červené víno, má ofinu cez obočie a tak akurát červené pery. Tie sa stali jej trademarkom, značka Rouje, ktorú založila, je inšpirovaná práve červeným rúžom. Jej zákazníci si spolu s párom nohavíc alebo plaviek kupujú parížsky životný štýl. Pár rokov dozadu sa k oblečeniu pripojilo Rouje Beauté s ponukou make-upu typického pre Jeanne a ostatné Parížanky. Skúsenosti zbierala roky, už ako tínedžerka pracovala pre Jean-Paul Gaultiera a stážovala aj v YSL Beauté.

Rodičia Jeanne Damas prevádzkovali parížsku reštauráciu a celý život priamo nad ňou bývali. V rodinnej tradícii pokračuje, jej parížsky flagship store je spojený s reštauráciou Chez Jeanne. Jej filozofiou je „menej je viac“, nenasleduje trendy a oblieka sa podľa počasia.

Estetika Rouje je viazaná priamo na ňu, a preto všetko, čo nosí Jeanne, si u nej môžete v istej forme aj zaobstarať. Hodvábne vintage šaty, pletené svetre, denim s vysokým pásom, bavlnené tielka s tenkými ramienkami tvoria jej kapsulový šatník, ktorý dopĺňa členkovými čižmami, mokasínami, balerínami a sandálmi na nízkom podpätku.

    1182

    Súvisiace články