Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 8. august 2023

Fashion Icon: Hanna Marzoui Widlun

Módna ikona Hanna Marzoui Widlun z letného vydania magazínu Top Fashion.

Fashion Icon: Hanna Marzoui Widlun

Stylistka a kurátorka Hanna Marzoui Widlun, známa aj ako Hanna MW, žije v Štokholme a svoju kariéru začala pred viac ako desiatimi rokmi stylingom v švédskom online obchode. Popritom si založila blog, instagramový profil a po čase začala pracovať pre iný módny dom, kde sa dostala k príležitostiam stylingu na svetovej úrovni. Neskôr pôsobila na pozícii módnej redaktorky a stylingu sa venovala na voľnej nohe. Medzi jej klientov patrí napríklad módna ikona a topmodelka Elsa Hosk.

V poslednom roku si spolu so snúbencom a šperkárom Jimmym Louftim kúpili a zariadili vlastné bývanie, ktorého rekonštrukciu dokumentovali škandinávske módne médiá. Hanna sa prostredníctvom projektu dostala bližšie k interiérovému dizajnu a navrhla v spolupráci so značkou Boråstapeter vlastnú sériu tapiet.

Nedávno stála aj pri vzniku dvoch nových fashion projektov. Je spoluzakladateľkou inkluzívnej značky spodnej bielizne Bare, ktorá oslavuje všetky typy postáv. Spodnú bielizeň, a od tohto roku aj plavky, vyrába Bare bez použitia škodlivých chemikálií v portugalskej ekotovárni postavenej výlučne z odpadových materiálov. Značka tak rozšírila už širokú škálu udržateľných škandinávskych výrobcov.

Po dlhodobej spolupráci s fotografom Ramim Hannom spoločne založili produkčnú spoločnosť HA/NA a venujú sa kreatívnej produkcii fashion a lifestyle obsahu a koordinácii celého procesu. Za sebou už majú niekoľko úspešných fotoeditoriálov a kampaní pre značky ako Magda Butrym alebo H&M Beauty.

Hannin osobný štýl je viditeľne inšpirovaný architektúrou. Kontrastne spája niekoľko štýlov dokopy a vždy vytvára pútavú siluetu a termínu. Netají sa tým, že na rozdiel od ostatných známych žien, ktorých outfity vytvárajú drvivú väčšinu fashion contentu, nenosí veľkosť XXS, ale napriek tomu svoje zdravé telo neschováva.

Rovnako rada si oblieka veľké maskulínne siluety, ako aj obtiahnuté šaty s výstrihmi. Základnými piliermi jej šatníka sú oversized džínsy alebo nohavice, vintage tričká a ženské šaty s volánmi alebo kvetmi. Z doplnkov stavia na istotu vintage kabelkami Chanel, vysokými sandálmi Magda Butrym alebo lodičkami Bottega Veneta a slnečnými okuliarmi, napríklad Balenciaga a Totême.

    1455

    Súvisiace články