Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Líčenie / 17. november 2021 / PR

Ako na líčenie citlivej pleti

Aplikácia make-upu je úžasným ventilom kreativity a fantázie, ktorý môžete využiť každý deň a objavovať stále nové možnosti. Až pokým sa nestretnete s nepríjemným štípaním, podráždením či dokonca červenými fľakmi. Ani ženy s citlivou pleťou však nemusia o radosť z líčenia prísť – aj v tejto oblasti existujú riešenia.

Ako na líčenie citlivej pleti

Príznaky zlej reakcie pleti na kozmetiku: pálenie, svrbenie, pichanie, lišaje, všeobecné začervenanie, suché alebo červené fľaky, pľuzgiere, malé vyrážky.

Čo s tým? 

Ak sa akýkoľvek z týchto príznakov u vás vyskytol po použití kozmetiky, ihneď ju vylúčte z režimu. Alergie a intolerancie skrátka znamenajú, že musíte starostlivo skúmať ingrediencie, ktoré vaša kozmetika obsahuje a vyselektovať tie potenciálne dráždivé. Medzi tie patrí napríklad parfumácia, veľmi častý spúšťač, ktorý nájdete vo väčšine produktov, alebo aj niektoré konzervačné látky. Pozor si dajte tiež na deriváty lanolínu a kolofónie. Špeciálnou kapitolou sú minerálne pigmenty, zložky dodávajúce farbu produktom, ktoré môžu vďaka svojmu pôvodu obsahovať stopy po ťažkých kovoch ako nikel, kobalt alebo chróm. Tieto kovy sa radia medzi frekventované príčiny reakcií. Bez pigmentácie sa však dekoratívna sekcia nezaobíde, a tak tieto zložky nájdete v množstve dostupných produktov. Je možné, že vašim problémom nie sú reakcie pleti, ale citlivé oči a trpíte pri nanášaní linky či riasenky. Postup je rovnaký aj v tomto prípade – zamerať sa na zloženie. Okrem toho je dobrým zvykom aj pred aplikáciou nového produktu vykonať „patch test“, naniesť malé množstvo napríklad na zápästie a pozorovať, ako pokožka reaguje.

Univerzálny typ

Čo sa týka citlivej pleti, nie ste v tom sama! V dermatologickej štúdii s 900 účastníkmi sa nejaká forma reakcie na kozmetickú zložku vyskytla až u tretiny. Nie je sa čo čudovať – zloženia sú často naozaj komplexné a obsahujú riadky a riadky látok. K tomu sú formulované v množstve rôznych koncentrácií a tak ďalej, a tak ďalej... Proces lúštenia ingrediencií a nekonečné hľadanie produktov, ktoré vám sadnú, sa môže zdať ako prílišná komplikácia, vďaka ktorej máte chuť sa líčeniu úplne vyhnúť. Našťastie dnes existujú výskumné tímy, ktoré túto selekciu spravia za vás a vystavajú vám špeciálnu líniu. Presne taká je aj BioNike DEFENCE Color, riešenie pre citlivú pleť a alergickú kontaktnú dermatitídu. Z produktov sú vylúčené všetky problematické zložky, aby tak vyhovela veľmi krehkým bariéram a narušenej obrannej funkcii kože. Šetrné zloženie umožňuje každej z nás, aby experimentovala s make-upom a nemusela sa báť nepríjemných dôsledkov. Pigmenty v DEFENCE Color sú čisté a starostlivo vyberaná formulácia si prešla testami na ťažké kovy, glutén, parfumáciu i konzervanty. Všetko tak nájdete v jednej kolekcii a ušetríte si zdĺhavé hľadanie.

1288

Súvisiace články