Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Líčenie / 25. jún 2021

Letné líčenie: Summer Glow

Ku letu neodmysliteľne patrí aj bronzová pokožka, po ktorej väčšina z nás túži. Mnohé ju dosahujeme opaľovaním, no tie z nás, ktoré sa pred slnkom chránia sú odkázané na pomoc make-upu.

Letné líčenie: Summer Glow

Ku letu neodmysliteľne patrí aj bronzová pokožka, po ktorej väčšina z nás túži. Mnohé ju dosahujeme opaľovaním, no tie z nás, ktoré sa pred slnkom chránia sú odkázané na pomoc make-upu. Našťastie sa dnes môžeme tešiť z moderných produktov, pomocou ktorých vytvoríme ten želaný summer glow veľmi jednoducho.

@oliviaculpo

Dobrý základ

Základom krásneho glow, je tak ako v mnohých iných prípadoch, správna starostlivosť o pleť. Pri dosiahnutí prežiarenej, zdravo vyzerajúcej pokožky je nevyhnutná exfoliácia. Vďaka nej sa rýchlo a ľahko zbavíte odumretých buniek a podporíte bunkovú výmenu, čím odhalíte “novú” a krajšiu pokožku. Zbavíte sa mdlého tónu a aj nevyrovnanej farby pleti. Bez ohľadu na to, aký typ pleti máte, dopriať by ste si mali exfoliáciu. Zatiaľ čo citlivá pokožka si vystačí s jednou-dvoma exfoliáciami za týždeň, mastná zvládne aj vyššiu intenzitu. Odsledujte si však správanie svojej pleti a prispôsobte jej aj pravidelnosť, ale aj silu daného produktu. Vaša pleť bude takto perfektne pripravená na aplikáciu ďalších produktov, no zároveň bude aj ozdravená.

Vyskúšajte:

Augustinus Bader The EssenceAugustinus Bader The Essence

Detaily

Pri vytváraní summer glow potrebujete dve pomôcky - rozjasňovač a bronzer. Táto dvojica vám pomôže vytvoriť hĺbku a dodá tvári bronzový nádych. Najjednoduchšie sa pracuje s tekutými produktami, ktoré ocenia začiatočníci, púdrové sú zase skvelou voľbou pre mastnú pleť. Moderné krémové produkty sú vhodné pre suchú pleť alebo zrelú pleť s vyšším výskytom vrások, pretože na rozdiel od tekutých a púdrových sa neusádzajú vo vráskach. Svetlejšej pleti sa veľmi hodia chladivé odtiene a na tmavšej krásne vyniknú zase teplejšie. Ako tieto dva produkty ale skombinovať v jednom líčení? Bronzer je jasný, aplikujte ho na lícne kosti a jemne aj na noštek, aby ste vytvorili efekt jemného opálenia. Zvýrazniť môžete aj čelo, ak viete s bronzerom zručne pracovať. Rozjasňovač zase aplikujte nad vrchnú peru, pod obočie a lícne kosti, ale aj na spánky. Všetko rozotrite do stratena a líčenie prepojte do prirodzene pôsobiaceho looku.

Vyskúšajte:

Natasha Denona Face Glow Cream ShimmerNatasha Denona Face Glow Cream Shimmer  PATRICK TA Major Sculpt Crème Contour Powder Bronzer DuoPATRICK TA Major Sculpt Crème Contour Powder Bronzer Duo 

Menej je viac

Pri vytváraní summer glow platí pravidlo menej je viac ešte viac ako pri čokoľvek inom. Predsa len stačí málo a z bronzovej bohyne sa môže stať oranžová karikatúra. Skvelým trikom pre tie z nás, ktoré s takýmto look len začínajú je vytvorenie srdiečka. Začnete s aplikáciou highlighter na koreni nosa, potom pokračujete na nadočnicový oblúk (po obočie), následne ním prejdete okraje lícnych kostí a skončíte nad vrchnou perou. Takto vytvoríte pomyselný srdiečkový tvar, ktorý každému pristane a jednoducho sa koriguje v prípade potreby. prejdite rozjasňovač vejárovým štetcom, ktorým vytvoríte precízne, no prirodzene pôsobiace línie.

Vyskúšajte:

Morphe Elite Deluxe Highlight Fan BrushMorphe Elite Deluxe Highlight Fan Brush

Inovatívne

Ak patríte k odporcom samoopaľovania alebo sa len jednoducho bojíte, že po aplikácii bude vaša tvár plná fľakov, máme pre vás dobré správy. Dnešné samoopaľovacie prípravky sú už úplne inde ako kedysi. Niektoré dokonca nie sú ani považované za samoopaľováky, no majú schopnosť priniesť do tváre želaný bronz vďaka unikátnym technológiám. Ak sa bojíte, vyskúšajte na začiatok primiešať pár kvapiek samoopaľováku do svojho denného krému alebo séra. Takto dosiahnete omnoho jemnejší efekt, no stále krásny bronz bez toho, aby ste sa báli fľakov. Značka Tan-Luxe, ktorá sa na samoopaľovacie produkty špecializuje má dokonca v ponuke sérums kyselinou hylaurónovou, ktoré zároveň samoopaľuje! Obľúbená značka NIOD sa zase môže pochváliť inovatívnym sérom Photography Fluid 8% a 12%, ktoré slúžia ako podkladová báza a rozjasňovač respektívne samoopaľovák. Využíva zložky strategicky odrážajúce svetlo, čím nielenže vytvárajú efekt dokonalej pleti s “filtrom”, ale 12% verzia aj jemne a postupne pleť zahalí do bronzu. Budete vyzerať skvelo nielen na svetle, no ešte lepšie na fotkách. Používať sa dajú samostatne alebo ich môžete primiešať do svojich obľúbených produktov.

Vyskúšajte:

NIOD Photography Fluid Opacity 8NIOD Photography Fluid Opacity 8%  Tan Luxe Super Glow Hyaluronic Self Tan SerumTan Luxe Super Glow Hyaluronic Self Tan Serum 

Foto: Instagram, archív značiek

1284

Súvisiace články