Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Líčenie / 30. november 2022 / PR

Premeňte svoje denné líčenie na večerný fashion look

Správne líčenie môže často vyzerať ako skutočná veda. Netreba si z neho však robiť ťažkú hlavu. Ak sa naučíte základné kroky ako ho hravo zvládnuť, stane sa z vášho líčenia príjemná rutina plná pohody a zaručeného výsledku.

Premeňte svoje denné líčenie na večerný fashion look

Viete ako pretransformovať vaše denné líčenie na večerný make- up look prostredníctvom grafických liniek? Nechajte sa inšpirovať tipmi a trikmi make-up artistky Lucie „Lussi“ Šenkovej, ktorá používa pri líčení línie Giordani GoldThe ONE od dekoratívnej kozmetiky Oriflame.

„Základom na to, aby sa z vášho líčenia stala príjemná aktivita, je používanie kvalitnej dekoratívnej kozmetiky. Práve preto siaham po prémiových produktoch Oriflame, ktoré vďaka pokročilým technológiám a exkluzívnym surovinám vydržia počas celého dňa a nezáleží na tom, ako veľmi náročný daný deň je,“ hovorí Lussi.

Omladzujúce podkladové sérum Giordani Gold
Omladzujúce podkladové sérum Giordani Gold

Veľmi dôležitá súčasť správneho líčenia, na ktorú sa častokrát zabúda je tiež hydratácia pleti. Prvým krokom môže byť napríklad nanesenie hydratačného spreja, vďaka ktorému dostáva pleť energiu. Druhým krokom je nanesenie krému, ktorý podporí nielen hydratáciu, ale aj premastenie pleti, čím získa pleť fresh pocit. Maximálnu hydratáciu pleti dosiahnete aj gélovou bázou, ideálne s kyselinou hyalúronovou, vďaka ktorej dokonalo pripravíte vašu pokožku na samotný make- up.

Vyčarte si na tvári bežný denný look, ktorý si zamilujete

Aj pri bežnom dennom looku sa dá veľa pokaziť. Preto je dobré osvojiť si základné zvyky, ktoré sa časom stanú pre vás samozrejmosťou. Jedným z takých je používanie hubky na make-up, ktorá nesmie byť mokrá. Hubkou nikdy nenanášame make-up na suchú pleť, pretože by na nej zostal len púder, čo by nevyzeralo vôbec dobre. Nebojte sa ísť s hubkou až pod oči a nanášajte make-up „klepkavým“ pohybom. Ten, na rozdiel od ťahania hubky po tvári zabezpečí, aby sa make-up, čo najviac do pleti zapracoval. Nezabudnite na presvetlenie tváre, ktoré je dôležité najmä v T-zóne. Rozjasňujúci bronzer používajte na miesta, kde vás opaľuje slnko, ako napríklad brada, nos a stred čela, čím dosiahnete opálenejší efekt. Na záver použite sypký púder na zjednotenie a zasetovanie make-upu. Malý tip od make-up artistky Lussi – púder nanášajte hlavne na T-zónu, nie na celú tvár. Bežný denný look môžete tiež zdôrazniť očnými tieňmi v béžových odtieňoch, ktorými dotiahnete vaše jemné líčenie do dokonalosti.

Nebojte sa byť odvážne a siahnite po fashion looku, ktorým zaujmete každého 

Kabuki štetec Giordani Gold
Kabuki štetec Giordani Gold

Ak sa váš pracovný deň blíži ku koncu a čaká vás večer plný dobrej hudby, príjemnej spoločnosti a zábavy, posuňte svoj make-up ešte o level vyššie. Stačí, ak na vaše oči použijete grafickú linku. Ak ju dokonca potiahnete cez celé oko, dosiahnete dramatický vzhľad, ktorý sa len tak nevidí. Za vyskúšanie určite stojí aj optický lifting – ťahajte korektor svetlejšej farby od vonkajšieho kútika oka smerom k spánku. Svetlejšia farba potiahne oči do šikma, čo spôsobí celkové zdvihnutie vášho pohľadu.

Ak máte modré oči, zvoľte odtiene očných tieňov v tehlových či medených farbách, ak máte oči hnedé, siahnite po tmavších farbách, ktoré oči zvýraznia. Rúž na pery sa snažte udržať v rovnakom odtieni tieňov, alebo aspoň v rovnakej teplote. „Trendom je aj používanie rozmazaného rúžu, ktorý vyzerá, akoby ste sa bozkávali. Je to trend, ktorý vyzerá pekne, pretože rúž pôsobí nedbalo,“ dopĺňa Lucia Šenková. A fashion look je na svete.

Make-up artistka Lucia „Lussi“ Šenková
Make-up artistka Lucia „Lussi“ Šenková

Tip od Lussi na záver:

Očné linky je dobré naznačiť si tieňom a následne ich obkresliť ceruzkou. Ak chcete, aby boli obe rovnaké, je pri ich nanášaní nutné pozerať stále na jeden, rovnaký bod. Nikdy oči nenaťahujte, ani nepozerajte príliš zhora či zdola. Pozerajte sa na zrkadlo pred sebou priamo a budete vedieť linku naznačiť presne tam, kadiaľ pôjde.

    1105

    Súvisiace články