Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Gastro / 8. december 2022 / PR

Oslávte svoj šarm a eleganciu, pripite si výnimočným sektom

Ak vyhľadávate výnimočné chute, vína z butikových vinárstiev vám určite nie sú cudzie. Jedným z najzaujímavejších v našich končinách je vinárstvo v Chľabe, vďaka ktorému sa vo vašich pohároch môžu objaviť príjemne iskriace bublinky elegantného sektu alebo svieže perlivé vína frizzante.

Oslávte svoj šarm a eleganciu, pripite si výnimočným sektom

Butikové vinárstvo Világi Winery je obľúbenou destináciou ľudí vyhľadávajúcich mimoriadne kvalitné víno, za ktorým stojí zaujímavý príbeh. Nachádza sa v malebnej obci Chľaba, len pätnásť kilometrov od Štúrova. Patrí do regiónu s bohatou vinárskou tradíciou, ktorú vo vinárstve oživili v roku 2015 založením nových vinohradov na mieste, kde bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Už vtedy však toto miesto dýchalo očarujúcou atmosférou a pod povrchom sa tu odohrávali magické príbehy. Voda, lesy a hrozno napokon vytvorili harmonický celok a zrodilo sa výnimočné víno, mágiu ktorého dnes môžete spoznať aj vy.

Sekt Rizling rýnsky BRUT 2020
Sekt Rizling rýnsky BRUT 2020

V ponuke butikového vinárstva objavíte vína určené na každodennú konzumáciu z radu Modern balance, vína s archívnym potenciálom z radu Terroir selection, ale aj mimoriadne zaujímavé šumivé a perlivé vína. Do extra pozornosti dávame novinku v podobe elegantného sektu, ktorý je stvorený na výnimočné príležitosti pre milovníkov vína s vyberaným vkusom. Sekt Rizling rýnsky BRUT 2020 prekvapí jemne iskriacimi bublinkami odrážajúcimi svoju ušľachtilú odrodu. Pripravený je tradičnou metódou dvanásť mesiacov trvajúcej sekundárnej fermentácie vo fľaši. V pohári objavíte sekt žiarivej žltej farby, ktorá predznamenáva jeho bohatú kyselinovú štruktúru, vôňu po citrusoch a broskyňových kvetoch a sviežu dlhú dochuť. Rovnako, ako v prípade ostatných vín Világi Winery, aj v sekte objavíte jedinečnú vulkanickú mineralitu, vďaka ktorej sa zvykne hovoriť, že ide o vína narodené na láve.

Svieže a jemne perlivé bublinky do vašej vyberanej spoločnosti prinesie aj šarmantný pár Mr. & Mrs. Frizzante. Frizzante je vyrobené metódou pridávania oxidu uhličitého do tichého vína špeciálne pripraveného pre tieto účely. Určite oceníte jeho skvelú chuť pri prípitku alebo sa s ním pohrajte pri príprave miešaných nápojov.

EXTRA TIP: Degustačné sety vín

Butikové vinárstvo Világi Winery môžete navštíviť priamo v Chľabe, nakúpiť vína vo Wine shope alebo si objednať jednu z riadených degustácií vín. Zaujímavé sú aj degustačné sety, v ktorých sa nachádzajú vína z radov Terroir selection a Modern balance, a ktoré si jednoducho objednáte z pohodlia svojho domova.

    938

    Súvisiace články