Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 2. január 2023

Štýlové zimné čiapky

Aké čiapky sa nosia aktuálnu sezónu? Prezrite si najhorúcejšie zimné trendy, ktoré využijete v meste aj na horách.

Štýlové zimné čiapky

Pokrývky hlavy v zimných mesiacoch už dávno nenosíme len kvôli funkčnosti či praktickému využitiu. V posledných sezónach sa stali neodmysliteľnou súčasťou módy a prilákali aj nových nadšencov. Pletené čiapky, baretky, huňaté bucket hats alebo štýlové kukly.. Vyberte si štýl, ktorý sa k vám najviac hodí. Tento zimný doplnok si skrátka zamilujete!

Balaclava

Hoci kukly sa prvýkrát nosili už v roku 1800, značky Prada, Altuzarra a Proenza Schouler sa k nim rozhodli vrátiť počas módnych prehliadok pre sezónu AW22. Neskôr ich nasledovali aj Max Mara, Gucci a Rochas. Rýchly posun z prehliadkových mól do ulíc vystrelili kukly na priečku najhorúcejších zimných doplnkov sezóny. K verným fanúšikom a hrdým nositeľkám balaclavy patrí aj topmodelka Bella Hadid či influcerka a editorka Camille Charrière. V Top Fashion sme ich nosili už minulý rok a inak tomu nebude ani v aktuálnej sezóne.

Prečítajte si: Top zimný trend: Balaclava

Bucket hat

Topmodelka Bella Hadid jednoznačne určuje trendy. Jej štýlový šatník nás mnohokrát inšpiruje a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Ak neikto vie, ako nosiť huňaté klobúky, tak je to práve ona. Chlpatý zimný doplnok známy pod názvom „bucket hats“ patrí k extravagantnejším trendom, ktorý však možno kombinovať aj s elegantnejšími kúskami. Kabátky, kožuchy či kožené bundy sa budú skvele vynímať vedľa rozkošného klobúka, ktorý si zamilovali svetové topmodelky a influencerky.

Baretky

Baretka sa po stáročia spája s francúzskou eleganciou. Tento doplnok však nemusíte nosiť len v parížskych uliciach a s bagetou v ruke. Trend baretiek si zamilovali aj svetovo uznávané značky, ktoré ich zakomponovali do svojich najnovších módnych kolekcií. Kocky boli hodené a módne trendy určené.. Už sa len čakalo, ako sa tento zimný doplnok uchytí v pouličnom streetstyle. Slovenská topmodelka Erika Palkovičová nám ukázala, ako nato! Inšpirujte sa jej vkusom a doplňte svoj šatník o károvanú baretku Miu Miu.

Pletené beanie

O tom, že móda sa neustále recykluje, vám snáď nemusíme hovoriť. Pletené beánie sa nosia už niekoľko sezón a ich trend neutícha. Praktické, štýlové a pohodlné čiapky získali na opätovnej popularite vďaka módnym ikonám, ktoré ich vrátili na módnu scénu s neodmysliteľnou dávkou šmrncu. Influencerka Alex Rivière, škandinávska ikona Pernille Teisbaek či bývalá topmodelka Rosie Huntington-Whiteley ich nosia vo veľkom štýle. Ich tajomstvom úspechu sú zemité tóny a pastelové odtiene.

Top Fashion TIP:

Odvážnejšie z vás môžu siahnuť aj po baranici či inak nazývanej ušianke. Teplá kožušinová čiapka sa zvykla nosiť vo vysokohorskom prostredí či ukrutných zimách. Vo svete módy si našla svoje zaslúžené miesto a dnes ju nosia milovníčky módy po celom svete. Čo hovoríte na tento zimný trend vy?

1014

Súvisiace články