Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 9. január 2023

Kolekcia Louis Vuitton x Yayoi Kusama sa vracia späť po dekáde

Nekonečné bodky sa opäť spojili s ikonickým monogramom LV.

Kolekcia Louis Vuitton x Yayoi Kusama sa vracia späť po dekáde

V roku 2006 sa vtedajší kreatívny riaditeľ Louis Vuitton, Marc Jacobs, stretol s Kusamou v jej štúdiu v Tokiu. Japonská umelkyňa odovzdala návrhárovi ručne maľovanú tašku Vuitton Ellipse s jej podpisovými bodkami. O šesť rokov neskôr dal Jacobs taškám zelenú na prehliadkovom móle, čím spustil jednu z doteraz najpopulárnejších umeleckých spoluprác módneho domu.

Veľký návrat

Umenie Yayoi Kusama, ktoré zvyčajne obsahuje bodky a zrkadlá, je inšpirované opakovaním, večnosťou a ilúziou nekonečného priestoru. Jej spolupráca s Vuittonom je po viac ako desaťročnom debute späť.

Topmodelka Bella Hadid v najnovšej kampani Louis Vuitton x Yayoi Kusama
Topmodelka Bella Hadid v najnovšej kampani Louis Vuitton x Yayoi Kusama

Spoločnosť Louis Vuitton po viac ako dekáde predstavuje prvú časť druhej spolupráce s umelkyňou. Dominujú v nej bodky (inšpirované kufrom Louis Vuitton, ktorý Kusama ručne namaľovala v roku 2012), ako aj kovové cvočky, ktoré majú napodobňovať kovové gule Kusamovej Narcisovej záhrady a slávneho Infinity. V kolekcii, ktorá obsahuje viac ako 450 kusov, nenájdete len tašky. K dispozícii sú tiež bodkované džínsy, bodkované tenisky Archlight a metalizované kožené bundy – plus pánske oblečenie, vône a okuliare.

Love forever

Známa umelkyňa poznamenala, že pôvodná kolekcia Louis Vuitton bola navrhnutá tak, aby stelesňovala koncept nekonečnej lásky. Marc Jacobs poznamenal: „Láska je krásna myšlienka. Bodky predstavujú niečo, čo nemá žiadne body, žiadne ostré hrany a je nekonečné. A čo môže byť krajšie ako nekonečná láska?" Kolekcia bola skutočne vydaná s veľkou láskou od fanúšikov a zostáva milovaná aj nadaľej.

Prečítajte si aj: Módna prehliadka dámskej kolekcie Louis Vuitton Cruise 2023

V hlavnej úlohe Gisele Bündchen

Pohľad aktuálneho kreatívneho riaditeľa značky Louis Vuitton, Nicolasa Ghesquièra, je rovnako obľúbený. Kampaňové fotografie s topmodelkou Gisele Bündchen získali minulý mesiac na instagrame módneho domu viac ako 1 milión lajkov.

Gisele hviezdi v najnovšej kampani Louis Vuitton x Yayoi Kusama
Gisele hviezdi v najnovšej kampani Louis Vuitton x Yayoi Kusama

Na oslavu novej spolupráce Louis Vuitton x Yayoi Kusama stelesňuje skupina medzinárodne uznávaných supermodeliek ikonické kúsky Maison, ktoré preberajú charakteristické motívy umelca.

1052

Súvisiace články