Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné
Loading....

Módne ikony / 21. október 2021

#LOVEHERSTYLE: Christie Tyler

BAMBI AND THE CITY. Jej hlavnou doménou sú sociálne médiá, v mnohom je však prekvapivo oldschoolová. Šik Newyorčanka totiž verí v nadčasové hodnoty, v šatníku aj v živote.

#LOVEHERSTYLE: Christie Tyler

Má iba 23, no mnohí ju opisujú ako „starú dušu“. Christie, známejšia pod pseudonymom NYC Bambi, v sebe nosí na svoj vek nezvyčajnú noblesu a istú rezervovanosť, charakteristickú pre elegantné newyorské ikony starších generácií. Možno je to tým, že na mladej influencerke nie je nič prvoplánové. V presýtenom meste plnom konkurencie sa jej tak podarilo získať pozornosť svojskou a pútavou estetikou v kombinácii so zriedkavo autentickou aurou. Už počas strednej školy sa u nej prejavoval nefalšovaný cit pre módu a umenie, čo pretavila do úspešného blogu na sieti Tumblr.

S nástupom Instagramu prišla príležitosť osloviť širšie publikum a z voľnočasovej záľuby si Christie postupne vybudovala napredujúcu kariéru. Ako študentka dokázala nadviazať množstvo významných spoluprác a v módnom biznise sa stala známym menom. Každá spriaznená značka zapadá do jej kódu čistých línií, rafinovaných, no stále ležérnych modelov, overenej klasiky a neutrálnych farebných kombinácií, ktoré však zďaleka obchádzajú nudu. Bambi holduje netradičným strihom, oversize prvkom, ale nevyhýba sa ani malým čiernym kopírujúcim siluetu. Jej stálicami sú legendy ako Céline a Chanel, súčasne podporuje mladé značky, akou je Jacquemus, a priestor dáva aj menej známym menám, napríklad Les Coyotes de Paris.

Jej štýl a tvorbu formuje i vzťah k udržateľnosti a predovšetkým vintage. Kúsky z druhej ruky kombinuje nielen v outfitoch, ale tiež v pôsobivom interiéri, ktorý dokáže premyslieť do posledného detailu. Svoj talent pre interiérový dizajn navyše zužitkovala spoluzaložením kurátorského štúdia Vollective, ktoré pod sebou združuje jedinečné vintage kolekcie. Zdalo by sa, že svet Christie plný glamouru, nádherných zákutí New Yorku a tunajšej veľkolepej módnej scény je dokonalý. No blogerka si zachováva kritické myslenie týkajúce sa biznisu, v ktorom pôsobí.

Nebojí sa byť priama a deliť sa o svoje úprimné postrehy, vytknúť móde i sociálnym médiám ich mnohé nedostatky a priznať aj vlastnú zraniteľnosť. Napokon, ako sama tvrdí, netreba brať toto prostredie až tak vážne. Všetkým by odporučila sa občas jednoducho odpojiť a zamerať sa na to, čo v živote nesie skutočnú váhu.

Šatník podľa Christie

Foto: archív Christie Tyler, značiek, text: Veronika Rybárová

    247

    Súvisiace články