Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 20. máj 2023

Fashion Icon(s): Amalie a Cecilie Moosgaard

#LOVEHERSTYLE

Fashion Icon(s): Amalie a Cecilie Moosgaard

Dánske it-girls krát dva. Sestry Cecilie a Amalie Moosgaard svet spoznal v roku 2015 ako Prada dvojičky, keď ich značka exkluzívne predstavila na milánskom Fashion weeku. Show im za noc zmenila život a stali sa z nich modelky žiadané všetkými svetovými módnymi domami. Amalie a Cecilie samy nevedia, či sú identické dvojčatá, ale ich vzhľad, takmer na nerozoznanie, priťahuje obrovskú pozornosť celého sveta.

Dnes, o osem rokov neskôr, si už v modelingu pripadajú ako veteránky a kariérne sa založením línie šperkov posunuli k dizajnérskej tvorbe. Tvrdia, že po rokoch strávených vytváraním vízie iných dizajnérov si konečne dovolili uskutočniť vlastnú víziu. Šperky Lié Studio (spoločná koncovka ich mien), sú navrhnuté tak, aby dopĺňali šatník minimalistických sestier a prezentujú ju ako šperky pre ľudí, ktorí nenosia šperky. Návrhy sú pomenované po osobách z ich najbližšieho kruhu a majú sa stať súčasťou uniformy, rovnako ako napríklad parfum.

Uniformný vzťah k obliekaniu je viditeľný aj počas rokov nadčasovo minimalistických streetstyle fotografií, na ktorých dvojičky nemáte šancu zaradiť do určitého roku alebo sezóny.

Amalie a Cecilie nosia najčastejšie džínsy, biele košele alebo tričká, saká a trenčkoty. V tom spočíva aj ich čaro, nenosia výraznú luxusnú módu. Sú ako my – milujú old Céline, nemajú rady logá a obľúbené kusy si nechávajú opravovať až do úplného zničenia. S ohľadom na udržateľnosť sa stavajú k móde od začiatku svojej kariéry a neprijímajú sponzorské dary od značiek, pokiaľ to nie sú veci, ktoré by si samy kúpili. Každú jar a leto ich môžete vidieť v bielych bavlnených kúskoch Tove, svetroch Totème, plavkách Anemos a džínsoch Levi’s, ktoré dopĺňajú balerínami a nízkymi sandálmi.

    2036

    Súvisiace články