Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Cestovanie / 23. august 2023

City Guide: Kodaň s Top Fashion

Veríme, že po skončení Kodaňského fashion weeku ste načerpali dostatok inšpirácie na nastávajúcu sezónu. Pokiaľ vás streetstyle pohltil natoľko, že ste si predsavzali navštíviť Kodaň osobne, čítajte ďalej. Redakcia Top Fashion vám zhrnula najobľúbenejšie spoty po celom meste.

City Guide: Kodaň s Top Fashion

Kde bývať

Ak chcete zažiť autentický kodaňský život, hľadajte Airbnb v oblastiach Vesterbro, Nørrebro alebo v pobrežnom Nordhavn. Dizajnový historický byt je v Kodani takmer každý, a budete mať z čoho vyberať. Ak sa však chcete nechať hýčkať hotelovou starostlivosťou, máte šťastie - Dánska metropola je domovom niekoľkých sustainable luxusných hotelov, kde vám splnia každé želanie. V budove bývalej hlavnej pošty nájdete obľúbenú Villu Copenhagen, známu 25-metrovým bazénom na streche. Neďaleký Nobis Copenhagen s interiérmi od architekta Gerta Wingårdha ponúka okrem dokonalých izieb vynikajúcu reštauráciu, mramorový Marble Bar, fitness aj relaxačnú zónu. Ukľudňujúci kontrast k mestskému ruchu poskytuje aj minimalistický Hotel Sanders inšpirovaný érou historických vlakových kabín. Inside tip pre fanúšikov interiérového dizajnu: Audo Copenhagen (spojenie bývalých značiek MENU a By Lassen), prevádzkuje v štvrti Nordhavn okrem bistra, reštaurácie a concept storu aj Audo Residence, ubytovanie v štýle “home away from home”, dizajnové izby nezaťažené konvenčnými hotelovými službami.

Jerome Vintage
Jerome Vintage

Kde nakupovať

Začnite vintage pokladmi. Time’s Up a Jerome Vintage majú skvostný výber zberateľských kúskov aj úlovkov za výbornú cenu (vlnený kabát Burberry za 80€ sme vám však nenechali, visí v skrini našej Fashion Editorke Kristíne). Zo škandinávskych značiek nájdete v Kodani kamenné obchody By Malene Birger, Filippa K aj obľúbený Arket. Pre doplnky do interiéru zamierte do Frama, Tadaima a Louise Roe Gallery. Kvety a drobné darčekové predmety hľadajte v butiku umelca Tageho Andersena a prírodnú kozmetiku zase v mini obchodíku I Love Beauty a Ara’kai Space - v prerobenom historickom dome teraz sídli kozmetický salón a skincare obchod.

Tadaima
Tadaima

Čo vidieť

V prvom rade sa vozte na bicykli. Či svieti slnko alebo mrzne, je to jediný spôsob ako zažiť skutočnú Kodaň. Povozte sa okolo malej morskej panny, kráľovských záhrad a kanálov. Pre odvážnych cyklistov odporúčame aj výlet do galérie Louisiana, ale inak je dostupná aj vlakom. Pre milovníkov umenia musíme spomenúť aj historickú Glyptotek a modernú Copenhagen Contemporary. Z architektúry nevynechajte jedinečný kostol Grundtvigs Kirke.

Glyptotek
Glyptotek
Grundtvigs Kirke 
Grundtvigs Kirke 

Kde jesť

Dáni nemajú výborný vkus len v dizajne a móde. Lokálne suroviny a inovatívne spôsoby ich spracovania sú v Kodani štandardom, ktorý kopírujú fine-dining reštaurácie po celom svete. Väčšina z nich je neformálne cool, ale aj tak tam stretnete najlepšie oblečených ľudí mesta. Ak máte chuť na taliansku kuchyňu, vyskúšajte Mangia, Il Buco, Resto Bar alebo Italo Disco. Najlepšie ústrice s oranžovým naturálnym vínom vám naservírujú v Kødbyens Fiskebar, cestou z ktorého sa zastavte na kávu v Prolog Coffee bare. Modernú škandinávsku kuchyňu ochutnáte v Apollo Bare alebo v reštaurácii Pluto. Na typické dánske raňajky zájdite do Atelier September, Sonny alebo do Apotek 57. Ak si vaše telo pýta fast food, Gasoline Grill, burger stánky s mäsom v bio kvalite, nájdete po celom meste. Deň zakončite pohárom vína v Pompette, Den Vandrette alebo pivom v lokálnom historickom bare Vinstue 90.

Mangia
Mangia
Apollo Bar
Apollo Bar
    3696

    Súvisiace články