Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Líčenie / 23. november 2021

Ako si vybrať make-up v zime?

Na jeseň a v zime sa prezliekame do hrubších vrstiev, keďže počasie vonku si to vyžaduje. Podobne je na tom aj naša pleť, ktorá si žiada trochu iný prístup a teda aj voľbu produktov. Ako nájsť ten svoj ideálny make-up na toto obdobie?

Ako si vybrať make-up v zime?

Meniace sa potreby

S meniacimi sa sezónami sa menia aj potreby našej pleti. To, čo jej vyhovovalo v lete sa jej nemusí páčiť na jeseň a v zime. Veľký dopad na stav pleti má aj naša strava, životný štýl a stres. Je teda prirodzené, že aj stav pleti a jej potreby sa menia v závislosti od týchto faktorov. Počúvajte ju a prispôsobte jej aj výber make-upu. Ak máte pocit, že potrebuje rožiariť, stavte na make-up plný antioxidantov, v prípade, že je dehydratovaná, zvoľte hydratačný make-up, ak je problematická, nájdite taký make-up, ktorý neupcháva póry a je vhodný aj na takéto stavy.

Výmena odtieňa

Ak ste si mysleli, že jeden odtieň make-upu vám vystačí an celý život, mýlili ste sa. Je úplne prirodzené v priebehu roka vymeniť aj niekoľko rôznych odtieňov. Zatiaľ čo v lete mnohí z nás siahajú po tmavších farbách, aby make-upom vytvorili želaný bronz, v zime si zase vyberáme svetlejšie odtiene, ktoré ladia s našou “zimnou” pokožkou. V prípade, že sa neviete trafiť do odtieňa, ktorý bám dokonalo sedel, nebojte sa ho namiešať si napríklad z dvoch rôznych odtieňov. Niekedy aj mix veľmi podobných farieb dokáže urobiť veľmi efektný výsledok.

Nezabudnite na jas

To, že nastala jeseň a čaká nás zima neznamená, že musíme siahnuť po matnom finiši. V prípade, že preferujete dewy, alebo teda jemne lesklý efekt, pokojne do toho choďte a nenechajte sa obmedzovať sezónou. Ak hľadáte niečo medzi, vezmite si na pomoc rozjasňovač a aplikujte ho len na strategické miesta ako lícne kosti, nos či bradu.

Pevný základ

Najlepšie líčenie je zdravá pokožka. Ani tá najzdravšia pokožka však nie je dokonalá a preto si radi pomôžeme kvalitným primerom. Podkladová báza nielenže pleť skvelo pripraví na aplikáciu make-upu, dokáže aj opticky vyhladiť pleť a tým zlepšiť samotný výsledok. Líčenie tak pôsobí ucelenejšie, krajšie, pravidelnejšie aj prirodzenejšie. Nehovoriac o tom, že dlhšie vydrží a lepšie zvládne dokonca aj sezónu rúšok a šálov. Niektoré bázy dokonca pleti poskytujú aj extra výživu, či už hydratáciu alebo rôzne funkčné ingrediencie.

Krytie inak

V zime sa už nemusíme báť toho, že sa náš make-up kvôli vysokým teplotám roztopí a preto si môžeme dopriať aj krémovejšie, hutnejšie produkty, ktoré poskytujú dostatok krytia. Ak sa však na takéto produkty necítite, ale zároveň preferujete vyššie krytie, stavte na korektor. Po dôkladnej príprave pleti na aplikáciu dekoratívky jednoducho aplikujte korektor všade, kde by ste to mohli potrebovať - či už po oči, okolo nosa alebo na nedokonalosti. Rozblendujte ho štetcom alebo blenderom, aby ste dosiahli prirodzený efekt.

Naše tipy

Foto: archív značiek/eshopov, titulná foto: @rarebeauty

    1278

    Súvisiace články