Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Líčenie / 19. november 2021

Červený rúž pre každý tón pleti

Červený rúž je ikona, ktorá pristane každej žene bez ohľadu na jej vek, štýl či tón pleti. Avšak, má to jeden dôležitý háčik. Vybrať si ten správny odtieň červenej môže byť náročnejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. V tomto prípade musíte dobre poznať svoj tón pleti a jeho podtóny a váš výber bude dokonalý.

Červený rúž pre každý tón pleti

Nie je červená ako červená. Niektoré červené môžu pôsobiť príliš divoko a iné zase nevýrazne. To, čo pristane vašej kamártke alebo obľúbenej módnej ikone, sa nemusí hodiť vám. Aj keď ste obe blondínky a máte modré oči. Veľmi dôležitý je samotný tón pleti a jeho podtóny. Keď si začnete vyberať (nielen) červený rúž podľa toho, vás výber a celkový výsledok bude ešte efektnejší.

Spoznajte svoj podtón

Existuje niekoľko trikov, ako zistiť svoj podtón pleti. Tým najjednoduchším je analýza pokožky z vnútornej strany zápästia, kde máme najviac viditeľné cievky a žilky. Žilky majiteliek studeného podtónu budú zafarbené do modra až fialova, zatiaľ čo majiteľky teplého podtónu majú žilky zelené. Nápomoc vám poskytne aj správanie vaše pleti na slnku, pokiaľ sa veľmi rýchlo spálite, s veľkou pravdepodobnosťou máte studený podtón, zatiaľ čo tí z nás, ktorí sa jednoducho opália majú teplý podtón. Majiteľky tmavšej pleti si môžu zase urobiť test pred zrkadlom, na ktorý potrebujete čistý biely papier. Priložte si ho k tvári a porovnajte farbu - ak vaša pleť oproti papieru pôsobí zlatisto alebo žlto - máte teplý podtón. Ak sa vám zdá, že pôsobí skôr do červena alebo fialova, máte studený podtón. Avšak, aby to nebolo také jednoduché, existuje aj neutrálny podtón, čo znamená, že vaša pokožka disponuje rovnomerným pomerom studených aj teplých podtónov. Majiteľky neutrálneho podtónu majú najväčšiu výhodu, pretože im prestane väčšina farieb.

Studený podtón

Keď už máte analýzu svojho podtónu zvládnutú, výber červenej, ktorá sa vám hodí by nemal byť problém. Vo všeobecnosti platí, že červené rúže s modrým základom (podtónmi) sa vám bude hodiť. Otestovať to však môžete aj tak, že aplikujete na pery len slabú vrstvu rúžu, pokiaľ sa vám farba na perách zdá viac do ružova, ide o červenú s modrými podtónmi, čiže farbu, aká sa vám hodí.

@daniellemarcan
@daniellemarcan
Tom Ford F*cking Fabulous Lip Color
Tom Ford F*cking Fabulous Lip Color
Nars Velvet Matte Lipstick Pencil Cruella
Nars Velvet Matte Lipstick Pencil Cruella

Teplý podtón

Ak ste majiteľkou teplého podtónu, vybrať by ste si mali rúž so zlatistými alebo broskyňovými podtónmi. Väčšinou ide o veľmi jasné, žiarivé červené. Výber rúžu su môžete takisto otestovať aplikáciou jemnej vrstvy, ktorá by sa mala javiť ako červená alebo oranžovo-červená.

@hungvanngo
@hungvanngo
Charlotte Tilbury Hot Lips Lipstick Hot Emily
Charlotte Tilbury Hot Lips Lipstick Hot Emily
Gucci Beauty Rouge à Lèvres Satin Goldie Red
Gucci Beauty Rouge à Lèvres Satin Goldie Red

Neutrálny podtón

Šťastné majiteľky neutrálneho podtónu si môžu vychutnať takmer všetky odtiene červenej, vrátane červenej s chaldnými a teplými podtónmi. Výber teda skôr záleží na tom, aká je vaša osobná preferencia, prípadne príležitosť, na ktorú sa chystáte.

@maryphillips
@maryphillips
Chanel's Rouge Allure Ink Fusion True Red
Chanel's Rouge Allure Ink Fusion True Red
Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture Satin 1 Le Rouge<br>
Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture Satin 1 Le Rouge<br>
Foto: Instagram, archív značiek, titulná foto: @violette_fr
    640

    Súvisiace články