Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Líčenie / 2. november 2022

Ako odlíčiť vodeodolnú riasenku - najlepší spôsob

Potrebujete poradiť ako bezpečne odstrániť vodeodolnú maskaru? Máme pre vás tipy, ktoré zaručene ocenia milovníčky krásy.

Ako odlíčiť vodeodolnú riasenku - najlepší spôsob

Posledná vec, ktorú chceme (potom, čo sme strávili 30 minút líčením očí) je, aby sa nám maskara rozmazala. Aby sme zaistili, že naše dymové líčenie ostane perfektné aj po pár hodinách, obraciame sa na produkty, ktoré sú odolné voči vode. Vodeodolnú maskaru sme si zamilovali nielen v letných mesiacoch, ale aj na každodenné nosenie. Krásne drží tvar aj farbu mihalníc a nesklame ani v dojatých chvíľach či jesennej búrke. Jej odstránenie však už nie je tak bezproblémové. V redakcii Top Fashion sme zistili ako najlepšie odlíčiť vodeodolnú riasenku. Nechajte sa inšpirovať!

Vyskúšajte 6 osvedčených trikov na odstránenie toho najodolnejšieho očného make-upu – bez šúchania a vytrhávania mihalníc.

1. Predpríprava mihalníc

Predpríprava mihalníc je nevyhnutná na udržanie zdravých rias, bez ohľadu na to, aký typ maskary nosíte. Odporúčame primer alebo kondicionér určený priamo na mihalnice. Funguje ako ochrana pred použitím vodeodoleného produktu a zároveň chráni mihalnice pred lámaním. Stavte na zložky ako je včelí vosk, extrakt z morských rias alebo pšeničný proteín.

2. Naneste podkladovú bázu

Trik na jednoduché odstránenie maskary začína už jej aplikáciou. Pred nanesením vodeodolnej maskary by ste si mali riasy chrániť základnou vrstvou bežnej maskary či podkladovej bázy. Po nanesení podkladu pokračujte vodeodolným produktom. Tento postup vydrží nielen dlhšie, ale zároveň predíde rozmazaným linkám.

3. Vyberte správny produkt

Okrem podkladovej bázy začína skvelá aplikácia maskary aj kvalitným produktom. V redakcii sme si zamilovali dostupnú vodeodolnú maskaru Maybelline Lash Sensational Sky High, ktorá je účinná aj jemná. Je skvelá nielen na predĺženie mihalníc a vytvorenie super objemu, ale vhodná pre citlivé oči aj kontaktné šošovky.

4. Použite kvalitný odličovač

Kľúčom k úspechu je kvalitný odličovač očí. Odporúčame jemný bezolejový odličovač, ktorý nezanecháva žiadne zvyšky. Jednoducho naneste roztok na bavlnený tampónik, podržte niekoľko sekúnd na riasach a voilà! Odstráni aj silný make-up, hydratuje jemné očné okolie a zároveň podporí zdravšie mihalnice.

5. Neponáhľajte sa

Namočte dva vatové tampóny odličovačom podľa vlastného výberu a jemne ich pritlačte na mihalnice. Vydržte aspoň 30 sekúnd a ak je to potrebné, zľahka masírujte oblasť približne 15 sekúnd. Prebytočný odstraňovač zotrite čistým tampónom alebo vodou a vaša vodeodolná maskara by už nemala byť viditeľná.

6. Ošetrite riasy kokosovým olejom

Starostlivosť o mihalnice nekončí umytím tváre. Skvelý spôsob, ako dodať svojim mihalniciam welness je aplikovať kokosový olej. Znižuje stratu bielkovín, čo môže napomáha vašim riasam k zdravšiemu vzhľadu. Po večernom odlíčení mihalníc vmasírujte malé množstvo kokosového oleja alebo prečešte čistou kefkou namočenou v oleji.

    2869

    Súvisiace články