Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Cestovanie / 20. apríl 2023

Travel Guide: Marseille

Obľúbené mesto Simona Porte Jacquemusa má v poslednej dobe kriminalitou zhoršenú reputáciu, ale pokiaľ viete kde sa pohybovať, rozhodne stojí opomínané mesto hranice Francúzskej riviéry za návštevu.

Travel Guide: Marseille

Prvou, zlou správou je, nečakajte Nice ani Paríž. A tá dobrá správa - nečakajte Nice ani Paríž. Na to, že sa jedná o druhé najväčšie mesto Francúzska, Marseille je turisticky nepoznačená. Ústrice sú tu čerstvé a marseillské mydlo naozaj kupujú aj domáci. Ponúka pobrežie, lode, umenie aj Corbusierovu architektúru a je ideálnou destináciou na víkend.

Hotel Le Corbusier
Hotel Le Corbusier

Ubytuje sa priamo v bistre spojenom s obchodom Le Jogging . Je najšarmantnejším priestorom mesta a ponúka ubytovanie 50 metrov od mora formou prenájmu vily alebo ako umeleckú rezidenciu. Výhľad na more ponúkajú aj minimalistické hotely Le Bords de Mer a New Hotel Le Quai . Pokiaľ chcete naplno pocítiť Le Corbusierovu Cité Radieuse, môžete sa tam rovno ubytovať. Hotel Le Corbusier tvorí viacero menších aj väčších izieb v pôvodnej architektúre a vybavení.

Le Jogging
Le Jogging

Pokiaľ cestujete za umením, okrem Cité Radieuse nevynechajte ani Friche Belle de Mai, kultúrne centrum v bývalej tabakovej fabrike a Múzeum Európskych civilizácii a stredomoria MUCEM. Z pamiatok si pozrite Baziliku Notre-Dame de la Garde odkiaľ je najlepší výhľad na celé mesto. Za každého počasia choďte na výlet po pobreží na bicykli, Marseille má novo vybudované cyklotrasy a ponúka výhľady ako z filmu. Prejdite sa uličkami štvrti Le Panier Marseillais a prechádzku zakončite pastisom v Bar des 13 Coins, ústricami v Entre Terre & Mer alebo pohárom naturálneho vína v Le Vin sur la Main.

Friche Belle de Mai
Friche Belle de Mai

Marseille zažíva revolúciu aj v oblasti alternatívnej gastronómie. Len pred týždňom otvorila hneď vedľa legendárnej pizzérie L’Eau à la Bouche vlastné vegan-friendly bistro topmodelka Erin Wasson. Jej Cécile Food Club je kombináciou francúzskeho nedbalého dizajnu, moderného jedla a kvalitných drinkov. Verte že sa oplatí, o kuchyňu sa stará Paul Langlère, majiteľ legendárnej Marseillskej reštaurácie Sepia. Len o kúsok ďalej na rovnakej ulici nájdete čerstvé morské plody a naturálne víno v Corniche Kennedy. Keď budete v centre nevynechajte aj opomínanú marockú štvrť a v nej Epicerie L’Ideal, romantické potraviny s barom, ktorý servíruje denne čerstvé meniace sa menu. Nazrite aj do susedného obchodu Maison Empereur, historického čarovného železiarstva, v ktorom nájdete absolútne všetko od tradičného francúzskeho oblečenia a perových prachoviek po kozmetiku Santa Maria Novella. Večer zamierte do nenápadného baru Café de l’Abbaye, v ktorom sa miešajú všetky kultúry a vekové generácie mesta alebo navštívte jeden z DJ setov pod holým nebom v klube Le Baou.

Cécile Food Club
Cécile Food Club
    1676

    Súvisiace články