Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 19. október 2022 / PR

Prvý čisto elektrický automobil značky Rolls-Royce Spectre

Spoločnosť Rolls-Royce predstavuje Spectre, prvý čisto elektrický automobil značky.

Prvý čisto elektrický automobil značky Rolls-Royce Spectre

Automobilka Rolls-Royce Motor Cars predstavuje svoj prvý čisto elektrický model Spectre. Zároveň je to začiatok novej éry, počas ktorej bude do roku 2030 elektrifikované celé portfólio modelov. Odhodlanie prejsť na čisto elektrický pohon prináša ešte lepší zážitok z vozidiel Rolls-Royce – okamžitý nástup krútiaceho momentu, tichá jazda a pocit jedného nekonečného prevodového stupňa, to sú vlastnosti, ktoré definovali každý automobil značky Rolls-Royce už od roku 1904. Model Spectre reprezentuje úplne novú triedu vozidiel – ultraluxusné elektrické superkupé – symbol jasnej a odvážnej budúcnosti, v ktorej Rolls-Royce vstupuje do čisto elektrickej éry.

Smer budúcnosti

„Model Spectre má všetky vlastnosti a kvalitu, ktoré urobili z vozidiel Rolls-Royce legendu. Tento úžasný automobil, ktorý bol od úplného začiatku koncipovaný ako čisto elektrické vozidlo, je tichý, výkonný a tak ukazuje, ako je elektrický pohonný reťazec vhodný pre automobily Rolls-Royce. Naznačuje smer budúcnosti našej značky a perfektne odpovedá na požiadavky najnáročnejších zákazníkov z celého sveta, ktorí volajú po lepšom zážitku z elektromobility, pretože Spectre je predovšetkým Rolls-Royce a až potom elektromobil.“ Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars

Dizajn

Pri vytváraní prvých návrhov a skíc modelu Spectre sa kreatívny tím automobilky inšpiroval modernými jachtami, presnejšie čistotou a precíznosťou línii. Model Spectre má najširšiu mriežku v štýle antického Pantheonu, aká kedy bola na vozidle značky Rolls-Royce použitá. Najvýraznejším prvkom siluety modelu je splývajúca zadná časť, ktorá odkazuje na významné historické modely automobilov a lodí. Hladký povrch presklenej časti karosérie výrazne prispieva k najnižšiemu koeficientu aerodynamického odporu v histórii značky. Vnútri je model vybavený technologicky najvyspelejšími prvkami z programu Bespoke, ktoré sa inšpirujú sa nadčasovou mystikou nočnej oblohy. 

Architecture of Luxury

Model Spectre je postavený na platforme „Architecture of Luxury“, ktorá vznikla v rámci vlastného vývoja automobilky Rolls-Royce. Jej základom je celohliníkový priestorový rám. Pre potreby modelu Spectre zvýšili konštruktéri jeho tuhosť oproti doterajším modelom Rolls-Royce o 30 percent.

Digitálne technológie

Najviac digitálne zosieťovaný automobil Rolls-Royce v histórii. Prináša jedinečný systém decentralizovanej inteligencie, ktorý dokáže priebežne a neustále spracovávať informácie a dáta z bezprecedentného množstva zdrojov v celom vozidle a tým riadiť bezprecedentné množstvo funkcií.

Systém pruženia Planar

Náročný program testovania po celom svete dal konštruktérom značky Rolls-Royce možnosť precízne doladiť vychýrený systém pruženia Planar a pripraviť ho tak na elektrickú éru. Orchester tvorený hardvérovými a softvérovými prvkami sa stará o precízne definované reakcie na pokyny vodiča a na podmienky na ceste, čím prináša pre značku Rolls-Royce typickú jazdu „ako na lietajúcom koberci“.

Prvé ultraluxusné elektrické superkupé na svete Spectre je myšlienkovým nástupcom modelu Phantom Coupé
Prvé ultraluxusné elektrické superkupé na svete Spectre je myšlienkovým nástupcom modelu Phantom Coupé

Uvedenie na trh

Model Spectre si záujemcovia môžu nakonfigurovať a objednať už teraz, prvé vozidlá budú dodané zákazníkom vo štvrtom štvrťroku 2023. Cena modelu Spectre bude na úrovni medzi modelmi Cullinan a Phantom.

www.rolls-roycemotorcars.com

    925

    Súvisiace články