Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 10. december 2021

Najlepšie kolaborácie Virgila Abloh

Vizionár Virgil Abloh bol známy svojim posúvaním hraníc módy aj dizajnu. Zrejme ani preto sa nebránil najrôznejším kolaboráciám, či už zo sveta módy, interiérového dizajnu alebo kozmetiky. Tieto kolaborácie sa zapísali do histórie ako tie najzaujímavejšie.

Najlepšie kolaborácie Virgila Abloh

Off-White x Nike

Jednou z prvých kolaborácií bola práve spolupráca s Nike, v ktorej Virgil predstavil 10 modelov tenisiek značky Nike. Táto unikátna kolekcia dostala názov The Ten a obsahovala modely ako Air Max, Air Jordan či Vapor Max.

Off-White x Nike<br>
Off-White x Nike<br>

Off-White x Levi’s

Spolupráca s ikonickou značkou Levi’s bola súčasťou kolekcie Made & Crafted, ktorá bola zároveň predstavená počas prehliadky Off-White na sezónu FW16/17. Kolekcia obsahovala 12 kúskov vrátane džínsov a búnd.

Off-White x Levi's<br>
Off-White x Levi's<br>

Off-White x Moncler

Značka Moncler je takisto dlhodobo na vlne dizajnérskych kolaborácií a preto bola spoločná kolekcia s Off-White len otázkou času. Vytvoriť ju sa podarilo v júni 2016, kedy značky predstavili kolekciu Moncler O inšpirovanú škandinávskou módou z ďalekého severu, ktorej súčasťou boli rôzne typy búnd.

Off-White x Moncler<br>
Off-White x Moncler<br>

Off-White x Jimmy Choo

Jednou z najzaujímavejších kolaborácií bola jednoznačne aj kolekcia s Jimmy Choo, v ktorej sa spojil streetwearový prvok typický pre Off-White s glamour ženskosťou a eleganciou značky Jimmy Choo. Kolekcia bola inšpirovaná štýlom Princeznej Diany a štýlom 90.rokov.

Off-White x Jimmy Choo<br>
Off-White x Jimmy Choo<br>

Off-White x Byredo

Voňavá kolaborácia vznikla v spolupráci so švédskou značkou Byredo. Meno dostala Elevator Music a obsahovala niekoľko rôznych produktov vrátane parfumu, spreju na vlasy či dokonca krému na ruky, ktoré boli charakteristické svojimi drevitými tónmi.

Off-White x Byredo<br>
Off-White x Byredo<br>

Off-White x Timberland

Ďalšia topánková kolaborácia vznikla v spolupráci so značkou Timberland, s ktorou Off-White pripravila kolekciu čižiem. Klasické timberlandy, ktoré sú typické svojou masívnou siluetou tak získala na charakteristických prvkoch Off-White.

Off-White x Timberland<br>
Off-White x Timberland<br>

Off White x Ikea

Kolaborácia, ktorá sa mnohým zapísala do pamäti. Išlo o prvú veľkú spoluprácu švédskej značky Ikea a éru spoluprác nemohla odštartovať lepšie. V spoločnej kolekcii Off-White prirpavilo niekoľko zaujímavých interiérových doplnkov ako koberce, zrkadlá či svietidlá.

Off-White x IKEA<br>
Off-White x IKEA<br>

Off-White x Rimowa

Na oslavu svojho 120.výročia prirpavila značka Rimowa skvelú kolaboráciu s Off-White a spoločne si zaumienili vytvoriť 100% couture kufor. Vznikol tak dnes už ikonický priehľadný kufor s typickou Rimowa siluetou s čiernymi úchytkami, doplnené o typické Off-White popruhy.

Off-White x Rimowa<br>
Off-White x Rimowa<br>
    377

    Súvisiace články