Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Gastro / 5. september 2023 / PR

Nespresso predstavuje exkluzívnu odrodu kávy N°20

Značka Nespresso predstavila novú výberovú kávu, ktorá je výsledkom 20 rokov výskumu,úsilia a starostlivosti a poteší všetkých milovníkov kávy.

Nespresso predstavuje exkluzívnu odrodu kávy N°20

Vzhľadom na to, že spotrebitelia sú stále sofistikovanejší a vyhľadávajú stále viac vzácne a kvalitné odrody, prišiel kávový tím odborníkov Nespresso s nápadom pripraviť dokonalú šálku kávy. Prvým krokom k realizácii tohto sna bolo nájsť tie najlepšie kávy Arabika z celej kávovej zbierky Nespresso. Výsledkom je káva, ktorá má úchvatný chuťový profil s nádhernou arómou pomarančových kvetov a tónmi čerstvých citrusov. N°20 má certifikáciu Q Coffee TM od Coffee Quality Institute- nezávislá nezisková organizácia, ktorá overuje vysoké štandardy kvality v kávovom priemysle.

Exkluzívna odroda kávy N°20
Exkluzívna odroda kávy N°20

Desiatky rokov na ceste k dokonalosti

Odborníci Nespresso sa inšpirovali generáciami pestovateľov, ktorí odnepamäti krížia jednotlivé kávové odrody, aby vyšľachtili odolnejšie rastliny, a rozhodli sa rovnakým spôsobom získať dokonalú chuť. Potom, čo našli kombináciu, ktorá viedla k tak jedinečnej chuti, začali hľadať ideálne prostredie, kde novú odrodu vysadiť. Ukázalo, že odrode N°20 sa najlepšie darí v pôde kolumbijských regiónov Cauca a Caldas. Túto kávu tam pestuje 59 starostlivo vybraných farmárov, ktorí sa dohromady starajú o milión kríkov novej a jedinečnej odrody Arabika.

Hodnoty značky Nespresso

„N°20 stelesňuje hodnoty značky Nespresso: posadnutosť dokonalosťou a odhodlanie inovovať. Dvadsať rokov úsilia prinieslo vznik jedinečnej chuti, akú milovníci kávy doteraz nikdy nezažili. Som nadšený, že môžem tento výsledok našej starostlivej práce zdieľať so všetkými – kvalita tejto kávy je dôkazom, že desiatky rokov odhodlania môžu viesť k úžasným veciam,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Nespresso, Guillaume Le Cunff.

Nová odroda kávy, ktorá je 100% exkluzívna pre značku Nespresso.
Nová odroda kávy, ktorá je 100% exkluzívna pre značku Nespresso.

Hovorí sa, že na dobré veci sa oplatí počkať. Pre kávu N°20 to rozhodne platí. Tóny pomarančových kvetov doplnené bohatou kvetinovou a ovocnou arómou so žiarivou kyslosťou citrusov dohromady vytvorili kávu so vzácnou, elegantnou a jemnou osobnosťou.

Ako limitovaná edícia v obmedzenom množstve bude káva po prvýkrát predstavená v roku 2023 v kapsulách pre systém Nespresso Original, v nasledujúcom roku aj pre systém Vertuo.

Viac na nespresso.com

    3433

    Súvisiace články