História aj moderný aspekt Ríma, ktoré oslovili filmového režiséra Piera Paola Pasoliniho, inšpirovali aj Kima Jonesa, ktorý jeho estetiku a víziu pretavil do najnovšej haute couture kolekcie módneho domu Fendi.

 

fendi haute couture módna prehliadka fashion show

 

Prvá haute couture kolekcia Kima Jonesa pre Fendi bola zameraná na púť z Anglicka do Ríma, avšak pri tejto sa už sústreďujeme na pohľad na večené mesto. Skúmame jeho históriu, rozmanitosť príbehov a jeho prerod na modernú metropolu.

 

Invitation to Fendi Couture Autumn Winter 2021

 

Hlavné mesto Talianska je bezpochyby jedným z najpútavejších miest na svete s nenapodobiteľnou historickou atmosférou, nad ktorou sa vznáša nádych moderny. Zrejme tento unikátny duch mesta inširoval aj tvorbu režiséra Pasoliniho.

 

 

V celej kolekcii si tak našiel miesto pohľad na realitu na pozadí histórie, ktoré sú skomponované do zaujímavých historicko-súčasných kontextov. Nenájdete v nej presnosť, ani to, čo sa tak môže na prvý pohľad javiť postupne odhaľuje svoju tvár. Prekrývanie období sa v kolekcii objavuje v modeloch, ktoré sú inšpirované starodávnym šatstvom, využíva kožušiny a reprodukované látky ako hodvábny žakár. Modely zdobené výšivkou Cornely a perličkami predstavuje poetickú premenu z minulosti na prítomnosť. V kolekcii sa tiež objavuje inšpirácia rímskymi sochami a perfektnými mramorovými drapériami.

 

 

Pôvab talianskeho kameňa a sôch sa pretavuje do modelov zo všetkých pohľadov. Nachádza sa tu aj mozaiková pietra dura, ktorá sa mení na koženú intarziu a plisované kožené záhyby. Ručne tvarované šperky z talianskeho mramoru sa v pohybe ľahko vlnia, akoby zamrzli v čase, zatiaľ čo perleťová mozaika je navrstvená na tylových šatách.

 

 

Foto: Fendi

Credits FENDI_COUTURE_AW21_CREDITS_SK.pdf

 

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 04.aug 2021

Leto v kalifornskom štýle

Kalifornia je domovom mnohých módnych trendov a bezpochyby sa v nej nachádza vysoká koncentrácia štýlových žien, ktoré to s módou...


Trendy móda | 04.aug 2021

Letné outfity na každý typ výletu

Každá destinácia má svoju špecifickú atmosféru. Niektoré miesta zaváňajú históriou, iné kozmopolitným ruchom, ďalšie zase prírodnou romantikou. Prispôsobiť sa im...


Trendy móda | 03.aug 2021

Plavkové trendy sezóny: Vzory a potlače

Leto je ešte stále tu a my si plánujeme každý deň vychutnať na maximum. Stále je preto čas na doplnenie...


Módne ikony | 03.aug 2021

Kabelky, do ktorých sa oplatí investovať

Niektoré kabelky sú obrovským sezónnym hitom, iné nenápadne pretrvávajú naprieč sezónami a bez vplyvu aktuálnych trendov. Ide o ikonické kúsky...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...