Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 16. máj 2022

Módna prehliadka dámskej kolekcie Louis Vuitton Cruise 2023

Architektonický koncept The Salk Institute v Kalifornii sa pre predstavenie najnovšej kolekcie Louis Vuitton Cruise pre sezónu 2023 premenil na prehliadové mólo.

Módna prehliadka dámskej kolekcie Louis Vuitton Cruise 2023

Na mieste kde sa realizuje biomedicínsky výskum, sa otázky ľudstva konfrontujú s mysľou tých najlepších vedcov na svete. Architekt Louis Kahn stavia do centra Salk Inštitútu slnko, ako tvorcu života v prírode. Brutalistická budova z roku 1965 je ako pokojný betónový kláštor zasvätený osvieteným dušiam. Slnko je čestným hosťom kolekcie Cruise 2023. Aktívne sa podieľa na evolúcii nových módnych kúskov, zmeny teploty udávajú štylistický krok. Slnko, prebleskuje medzi pieskom a útesmi, navodzuje nomádsku atmosféru, línie sa voľne prelínajú. Jedinečné svetlo typické pre západné pobrežie rozohráva na jednotlivých modeloch hru plnú odrazov.

Ľan, žakár, hodváb, koža a tvíd navodzujú ilúziu metalickej palety farieb, ktoré sa pod slnečnými lúčmi trblietajú a menia. Módna kolekcia rozohráva dialóg plný vibrujúcich odrazov na pozadí západu slnka.

„Myslím, že za posledných pár rokov sme si všetci toho prešli veľa. Nachádzame sa v momente, kde je veľa možností a ja sa na tom podieľam tiež. Cítim sa veľmi slobodne." povedal v úvodnej ukážke umelecký riaditeľ pre dámske kolekcie, Nicolas Ghesquière, ktorý sa v najnovšej kolekcii rozhodol prelomiť pravidlá obliekania a vybudovať zložité siluety, aké sme ešte nevideli.

„Čestným hosťom predstavenia je slnko,“ povedal poeticky umelecký riaditeľ módneho domu LV. Najnovšia kolekcia je o hraní sa s týmito elementmi. Na prehliadke dominovali kovové tkaniny a ozdoby, ktoré odrážali zapadajúce slnko, niektoré boli sklenené ako zrkadlá, iné materiály zas poskytovali ochranu pred slnečným žiarením. Ďalšie kúsky pozdvihli dizajnové detaily inšpirované vodnými športmi. Na šou sme mohli vidieť croptopy alebo hranaté krátke sukne. Ghesquière je dizajnér, ktorého kolekcie sú podrobne prebádané a preštudované.

Predstavenie najnovšej kolekcie Louis Vuitton Cruise 2023 sa začalo aj končilo skutočne silnými lookmi. Prehliadka sa niesla v duchu vytrvalosti. Modelky budili dojem bohýň, amazóniek z gréckej mytológie, superhrdiniek a bojovníčok, ktoré sa vyrovnajú mužskej sile. Otváracie šaty, jedny objemnejšie ako druhé, boli vystrihnuté z robustných žakárov a umelecký riaditeľ ich prirovnal ich k roztavenej láve. Efekt bol majestátny rovnako ako aj miesto prehliadky.

V závere šou nás očarilo trio búnd s obrovskými tvarovanými goliermi lesklými ako brnenie a pozlátené rukávy. Boli výnimočné, nápadité a z iného sveta. Ghesquière stavil na kreativitu a dostal pozitívnu spätnú väzbu. Po vzhliadnutí jeho šou skrátka odchádzate s pocitom, že sa chcete stať jednou z jeho amazonských superhrdinských bohýň.

Pozrite si prehliadku Louis Vuitoon Cruise pre sezónu/ 2023

    838

    Súvisiace články