Letnú dovolenku nemusíte stráviť iba v hotelových rezortoch či apartmánoch. Dobrodružnejší cestovateľ ocení aj ubytovanie na jachte. Nielenže vďaka nej sa dostanete aj tam, kam iný prístup nie je, môžete si dopriať maximálne súkromie na ukrytých miestach.

Sardínia a Korzika

Talianska Sardínia je od francúzskej Korziky vzdialená len 50 minút loďou. Po ceste máte ešte aj súostrovie La Maddalena, ktoré je zároveň talianskym národným parkom, a práve tu nájdete tie pláže, ktoré vás pocitovo prenesú do Karibiku. Oba ostrovy sú navyše obľúbeným východiskovým bodom na každodenné plavby, pričom každý deň môžete preskúmať nové miesto. Tešiť sa však môžete pláže s tyrkysovou vodou a bielym pieskom.

titlePobrežie Korziky 

 

Dalmátske pobrežie

Chorvátsku patrí až 1185 ostrovov, takže nedostatku nových miest sa báť nemusíte. Vyraziť môžete zo Splitu alebo z Dubrovníka a určite nevynechajte ostrov Hvar či Vis, ale aj vzdialenejšie a menej navštevované miesta ako Kornati a Elafiti. Každý z nich vám ukáže inú kombináciu kultúry, histórie a prírody, takže o rôznorodosť máte postarané.

marcus lofvenberg LyghSgFG8QQ unsplashOstrov Hvar

 

 

Francúzska riviéra

Francúzska riviéra je poznačená svojou popularitou a to najmä v lete. V tomto období sa tu totiž zchádzajú masy turistov, ktoré chcú zažiť atmosféru tohto prominentného prostredia. Ak sa chcete vyhnúť preplneným plážam a vybookovaným reštauráciám, vydajte sa na jachtu, zakotvite na niektorom z mnohých ukrytých zákutí a užite si súkromie v nádhernom prostredí. Cannes, Monako ani Saint Tropez pritom nemusíte vôbec vynechať.

valentin b kremer j44731ZTZ 4 unsplashPobrežie St. Tropéz

 

 

Dorset a Devon

Úplne iný typ zážitku sa vám naskytne v Anglicku, na pobrežiach oblastí Devon a Dorset. Sú plné tých najkrajších pláží, ktoré však zatiaľ nestihli podľahnúť masám turistov a ostávajú dobre stráženým tajomstvom lokálnych jachtárov či domácej elity. Britský vidiek v spojení s divokými plážami a dramatickými útesmi vytvárajú dokonalú romantiku. Nevynechajte najkrajšie miesta ako Durdle Door, Lulworth či pláž Broad Sands.

belinda fewings 6zo6Qo iVo unsplashPláž v oblasti Dorset

 

 

Baleárske ostrovy

Ibiza, Malorka, Menorka a Formentera, všetky z týchto Baleárskych ostrovov sú extrémne populárnymi turistickými destináciami. Aj napriek davom turistov, ktoré sa tu každé leto stretávajú, ponúkajú jedny z najkrajších morí. Tyrkysová, priezračná voda, útesy posiate kvetinami a typická španielska kuchyňa sú jednoducho až príliš lákavé. Ani množstvo turistov im však neuberá na kráse. Sú tiež ideálnou destináciou na jachtenie a spoznávanie skrytých zákutí. Pokiaľ sa chcete vyhnúť hlavnej sezóne, pokojne sa tu vyberte v septembri alebo ešte v máji či júni, kedy je počas príjemné.

oscar nord umKtSbCy1oM unsplashPláž na Malorke

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 11.jún 2021

Spánok v lete: Ako zvládnuť horúce noci?

Na dni, kedy si budeme môcť konečne obliecť len šaty a obľúbené sandále sme dlho čakali. Teraz sa tu a...


Gastro | 10.jún 2021

Tyčinky Binchio urobia z bežnej vody náp...

Nechutí vám voda z vodovodu? Máme pre vás riešenie   Dnes každý z nás dbá o to, aby sme žili čo najzdravšie...


Gastro | 09.jún 2021

Probiotiká: Aké sú ich benefity?

Probiotiká sú známe ako “dobré” baktérie, ktoré doslova vyhľadávame kvôli rôznym zdravotným benefitom. Momentálne sa tešia popularite v kozmetickom priemysle...


Cestovanie | 09.jún 2021

Najlepšie pláže pre každý typ cestovateľ...

Plážová dovolenka nemusí byť iba o slnení a ničnerobení, tento čas sa dá stráviť aj aktívne, či už plavbami v...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...