Letnú dovolenku nemusíte stráviť iba v hotelových rezortoch či apartmánoch. Dobrodružnejší cestovateľ ocení aj ubytovanie na jachte. Nielenže vďaka nej sa dostanete aj tam, kam iný prístup nie je, môžete si dopriať maximálne súkromie na ukrytých miestach.

Sardínia a Korzika

Talianska Sardínia je od francúzskej Korziky vzdialená len 50 minút loďou. Po ceste máte ešte aj súostrovie La Maddalena, ktoré je zároveň talianskym národným parkom, a práve tu nájdete tie pláže, ktoré vás pocitovo prenesú do Karibiku. Oba ostrovy sú navyše obľúbeným východiskovým bodom na každodenné plavby, pričom každý deň môžete preskúmať nové miesto. Tešiť sa však môžete pláže s tyrkysovou vodou a bielym pieskom.

titlePobrežie Korziky 

 

Dalmátske pobrežie

Chorvátsku patrí až 1185 ostrovov, takže nedostatku nových miest sa báť nemusíte. Vyraziť môžete zo Splitu alebo z Dubrovníka a určite nevynechajte ostrov Hvar či Vis, ale aj vzdialenejšie a menej navštevované miesta ako Kornati a Elafiti. Každý z nich vám ukáže inú kombináciu kultúry, histórie a prírody, takže o rôznorodosť máte postarané.

marcus lofvenberg LyghSgFG8QQ unsplashOstrov Hvar

 

 

Francúzska riviéra

Francúzska riviéra je poznačená svojou popularitou a to najmä v lete. V tomto období sa tu totiž zchádzajú masy turistov, ktoré chcú zažiť atmosféru tohto prominentného prostredia. Ak sa chcete vyhnúť preplneným plážam a vybookovaným reštauráciám, vydajte sa na jachtu, zakotvite na niektorom z mnohých ukrytých zákutí a užite si súkromie v nádhernom prostredí. Cannes, Monako ani Saint Tropez pritom nemusíte vôbec vynechať.

valentin b kremer j44731ZTZ 4 unsplashPobrežie St. Tropéz

 

 

Dorset a Devon

Úplne iný typ zážitku sa vám naskytne v Anglicku, na pobrežiach oblastí Devon a Dorset. Sú plné tých najkrajších pláží, ktoré však zatiaľ nestihli podľahnúť masám turistov a ostávajú dobre stráženým tajomstvom lokálnych jachtárov či domácej elity. Britský vidiek v spojení s divokými plážami a dramatickými útesmi vytvárajú dokonalú romantiku. Nevynechajte najkrajšie miesta ako Durdle Door, Lulworth či pláž Broad Sands.

belinda fewings 6zo6Qo iVo unsplashPláž v oblasti Dorset

 

 

Baleárske ostrovy

Ibiza, Malorka, Menorka a Formentera, všetky z týchto Baleárskych ostrovov sú extrémne populárnymi turistickými destináciami. Aj napriek davom turistov, ktoré sa tu každé leto stretávajú, ponúkajú jedny z najkrajších morí. Tyrkysová, priezračná voda, útesy posiate kvetinami a typická španielska kuchyňa sú jednoducho až príliš lákavé. Ani množstvo turistov im však neuberá na kráse. Sú tiež ideálnou destináciou na jachtenie a spoznávanie skrytých zákutí. Pokiaľ sa chcete vyhnúť hlavnej sezóne, pokojne sa tu vyberte v septembri alebo ešte v máji či júni, kedy je počas príjemné.

oscar nord umKtSbCy1oM unsplashPláž na Malorke

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 20.aug 2019

Nábytok ako talizman

Pokiaľ vám meno Tim Labenda nič nehovorí, nezúfajte. Nie je známy pred masami, ale v zákulisí módy je rešpektovaným profesionálom. Nepatrí...


Dizajn | 14.aug 2019

Off-White uvádza kolekciu bytových dopln...

“HOME”, tak sa volá kolekcia bytových doplnkov zančky Off-White, ktorá je exkluzívne dostupná v butiku značky na gréckom ostrove Mykonos...


Gastro | 13.aug 2019

Mansur Gavriel a Ladurée otvorili spoloč...

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Ladurée? Pravdepodobne to budú ich makrónky v najrôznejších farbách. Newyorskú značku Mansur...


Gastro | 10.aug 2019

Najlepšie vitamíny pre pleť

Koľko vitamínov máte vo svojich kozmetických produktoch? Vitamín C sa už dnes stal jedným z najväčších must-haves a rovnako na...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Beauty tajomstvá zo sveta

Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom s...

Dokonalá pokožka bez make-upu: Ako na to...

Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladov...

Zázrak na počkanie


Priekopnícka značka NIOD spôsobila v kozmetickom priemysle hotovú revolúciu. Za zložitými názvami pr...