Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 9. október 2023

Achitektúra a dizajn: Koho sa oplatí sledovať na instagrame?

V minulom diely sme vám priniesli TOP instagramovú inšpiráciu českých a slovenských profilov so zameraním na minimalizmus a módu. Dnes sme pre vás vybrali naše obľúbené lokálne účty z oblasti architektúry a dizajnu. Koho sa podľa magazínu Top Fashion oplatí sledovať na IG?

Achitektúra a dizajn: Koho sa oplatí sledovať na instagrame?

@okolo_architecture

Nepoznáme lepší instagramový profil, ktorým by sme mohli začať hneď v úvode. Architektonický spisovateľ, kurátor a objaviteľ Adam Štěch pôsobí v oblasti dizajnu, architektúry, módy a grafiky. Je redaktorom českého magazínu o dizajne a prispievateľom do niekoľkých medzinárodných časopisov. Za obdiv však stojí jeho instagramový účet @okolo_architecture (144. tisíc sledovateľov), kde objavuje krásy a zákutia architektúry.

@nicolekudelkova

Od Adama si neodskočíme ďaleko. Ďalšou instagramovou inšpiráciou je jeho priateľka Nicole Kudelková. Módna redaktorka, fotografka a kreatívna duša na svojom profile esteticky zachytáva momenty z ciet, kde nechýba poriadna dávka umenia, dizajnu a arcitektúry. Nájdete u nej aj skvelé a vkusné tipy do interiéru. Sledujte jej krásny profil @nicolekudelkova.

@alan.prekop

Architekt, umelec a muzikant Alan Prekop je dokonalou zmesou všetkého, čo nás baví. Od jeho architektonických návrhov, nomináciu na CEZAAR či ocenenia slovenskej asociácie interiérových dizajnérov. Vo svojom portfóliu má napríklad bratislavskú kaviareň Grao, redizajn zmrzlinárne Koun či optiku Ioko. Objavil sa v magazíne Top Fashion a pre náš prvý event v Bratislave pripravuje inštaláciu. @alan.prekop je okrem iného aj basgitaristom slovenskej alternatívno-rockovej kapely Bad Karma Boy.

@lukasnovak04

Český konceptuálny sklár a dizajnér Lukáš Novák patrí k najžiadanejším majstrom vo svojom obore. Je to umelec, multidisciplinárny dizajnér, kreatívna osobnosť a milovník skla s obrovskou vášňou pre umenie, remeslá a históriu. Jeho rozmanité portfólio zahŕňa vázy, zrkadlá, svetlá, umelecké objekty a inštalácie. Najnovšie spolupracoval s Janom Černým na jeho novej kolekcii JAN SOCIÉTÉ. Okrem jeho tvorby vás zaujme aj jeho instagramový profil @lukasnovak04.

Mohlo by vás zaujímať: Jan Černý predstavuje svoju jedenástu kolekciu pod značkou JAN SOCIÉTÉ

@r_k_selection

Interiérová dizajnérka Romi Klimeková nesmie chýbať v našom TOP výbere. Je zakladateľkou štúdia @r_k_selection_studio a projektu DVE, ktorý ju spojil s architektkou Petrou Mark a ich spoločnej láske k mramorovým stolom. Na jej profile nájdete prierez jej práce a životného štýlu, ktorý vám zaručene dodá poriadnu dávku inšpirácie. 

@mikibauer

Dizajnér zo Slovenska, ktorý prerazil za veľkou mlákou. Štúdium na umeleckej univerzite Pratt Institute v New Yorku ho doviedlo až k jeho profesii a vášni v jednom. Miki Bauer aktuálne dizajnuje nábytok na mieru a stavia domy v slnečnom LA. Do jeho portfólia patrí napríklad dizajnový dom @mirohouse, ktorého je zakladateľom a tvorcom v jednom.

@anetakurta

Instagramové kolo inšpirácii uzatvárame talentovanou umelkyňou a dizajnérkou Anetou Kurtou, ktorá vytvára interiérové objekty a doplnky na mieru. Má rada minimalizmus a nadčasovosť, ktoré sú v symbióze so súčasnou dobou. Jej instagramový profil je pohladenie pre dušu. Presvedčte sa sami.

    3825

    Súvisiace články