Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 24. september 2023

Jan Černý predstavuje svoju jedenástu kolekciu pod značkou JAN SOCIÉTÉ

Najnovšia show JAN SOCIÉTÉ doslova uchvátila Pražský Hrad svojou 11. kolekciou, ktorá reflektuje neustálu túžbu ľudskej duše vyvíjať sa a skúmať vlastné božstvo. Obracia pozornosť na hľadanie budúcnosti a s nadsadením kombinuje spirituálne vplyvy s materiálnymi symbolmi súčasnej západnej civilizácie.

Jan Černý predstavuje svoju jedenástu kolekciu pod značkou JAN SOCIÉTÉ

JAN SHOW 11

Jan Černý so svojim tímom čerpá inšpiráciu z nomádskeho odevu, beduínskych šperkov a obracia sa k božstvu. Drzo dáva do priameho dialógu duchovno s konzumom, vďaka čomu vzniká ojedinelý vizuálny koncept. Symbolizmus je v jednotlivých častiach kolekcie dôležitý. Pýta sa pozorovateľov, povzbudzuje ich a nahlodáva v otázkach, ktoré možno dnes nechávame bokom verejnej diskusie, ale vo vnútri seba ich riešime neustále. Objavuje sa symbol tretieho oka, motív Slnka, had aj rajské jablko.

Línia, v ktorej sa okrem iného prvýkrát objavuje JAN SOCIÉTÉ DENIM alebo JAN MINI BAG, bola vytvorená v spolupráci s významnými českými dizajnérmi, ktorými sú sklár Lukáš Novák a šperkár Ondřej Stára.

Kolekcia

Použité sú materiály ako termoreaktívny nylon, ktorý pri kontakte s ľudským telom mení farbu na bledo modrú alebo alumíniové plátno, trojvrstvový materiál, kde je medzi dvoma bavlnenými plátnami umiestnená vrstva alumínia. Materiál potom drží tvar tak, ako ho ľudská ruka vytvaruje. Kolekcia disponuje neobvyklými plášťami, ktoré sú ušité z japonského nylonu a je na nich surrealistický motív očí s gombíkmi. Jedná sa o overcoaty z extrémne ľahkého až papierového nylonu, ktoré perfektne zachovávajú formu.

Tailoring

Minimalistické obleky a saká bez vreciek. Ostré línie oblekov vyvažujú jemné saténové materiály, vďaka ktorým sú siluety oblekov viac poddajné a jemnejšie. V kolekcii je prvýkrát predstavený JAN SOCIÉTÉ DENIM – nová línia, ktorá bude čoskoro k dispozícii aj na e-shope. Skladá sa z dvoch typov jeansov a dvoch typov denimových búnd.

Doplnky

V kolekcii je prvýkrát predstavená JAN mini bag. Táto nová ikona značky je doplnená o veľké JAN SHOPPER BAGS, ktoré nadväzujú na minulú kolekciu. Tiež JAN SHOPPER sa dočkal svojej miniatúrnej verzie, premiérovo predstavenej na JAN SHOW 11. Všetky tašky budú k dispozícii online na www.jansociete.com.

Set dizajn

Set design pracuje s kľukatou cestou a odkazuje tak na koncept show, kedy podľa starého japonského umenia Sashiko démoni nevedeli chodiť v zákrutách, iba po rovných cestách. Set design tak prenesene chráni hostí aj modely od zlých duchov. Celá šou je doplnená o stúpajúci dym, ktorý len umocňuje spirituálnu stránku kolekcie a modifikuje priestor aj výhľad na katedrálu sv. Víta, ktorá v priehľade medzi dymom pôsobí ešte viac mysticky.

    3340

    Súvisiace články