Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 11. január 2024

Značka CHATTY sa takmer po dvoch dekádach lúči

Koniec módnej značky CHATTY, ktorú spoločne tvorili dizajnérky Radka Sirková a Anna Tušková. Obe návrhárky sa vydávajú vlastnou cestou a značka CHATTY tak, ako ju poznáme, prestáva fungovať.

Značka CHATTY sa takmer po dvoch dekádach lúči

Známe pre svoje precízne krajčírstvo, signifikantné strihy i nevšedné prezentácie kolekcií, pôsobili CHATTY vždy ako jedna z mála lokálnych značiek, ktorá dodávala svojim zákazníkom kvalitnú tvorbu a módne kúsky s jedinečným a nezameniteľným rukopisom.

Z pôvodne streetwearového konceptu sa značka vypracovala na pozícii lídrov súčasnej domácej hi-endovej módy a získala aj medzinárodné uznanie. Značka svojej kolekcie pravidelne prezentovala v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a svoju prácu predstavila aj na oficiálnych týždňoch módy v Berlíne, Amsterdame, Kyjeve a Varšave a ako súčasť predajných showroomov sa v uplynulých troch rokoch prezentovala počas parížskeho fashion weeku.

Značka CHATTY síce zanikne, ale obe dizajnérky módne pole neopúšťajú, len sa vydajú na samostatnú cestu. „Po takmer dvadsiatich rokoch cítime, že je potrebné zmeniť smer a vyjsť mimo našich zajazdených koľají. Po dlhých úvahách sme sa preto rozhodli každá vydať svojou vlastnou cestou. Rozchádzame sa ako kolegyňa a spolupracovníčka, nie ako priateľka“, zhodujú sa Anna s Radkou.

„Rozhodnutie, že sa každá vydáme svojou vlastnou cestou sme zvažovali niekoľko posledných mesiacov. Je ťažké opustiť zavedenú značku, ktorej sme sa spoločne venovali takmer dve dekády svojich pracovných životov, ale obe sme dospeli k názoru, že na ďalší rozvoj potrebujeme nové impulzy. Zmena je totiž život”, dopĺňa Radka Sirková.

Než sa nadobro uzavrie kapitola CHATTY, chystajú dizajnérky ešte niekoľko akcií pre svojich fanúšikov. Do konca februára bude tvorivé duo stále fungovať v ich ateliéri a obchode na Novom meste v Prahe. Potom prebehne posledná sample sale, ktorá ponúkne jedinečnú šancu zakúpiť vybrané ikonické kusy značky.

„V rámci posledného výpredaja ponúkneme archív najvýraznejších kusov a bestsellerov. Okrem výberu z našich najúspešnejších ready – to – wear kolekcií, pripravujeme napríklad niekoľko spoločenských šiat, ktoré vznikali na mieru našim múzam“, dopĺňajú. „Chceme týmto vyjadriť úprimnú vďaku vám všetkým, ktorí ste nás podporovali na našej ceste. Pevne veríme, že sa budeme stretávať aj naďalej.“

    1412

    Súvisiace články