Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 6. apríl 2022

Ukrajinské módne značky, ktoré môžete podporiť práve teraz

Keď sa svet počas prebiehajúcej krízy spojil na podporu Ukrajiny, módny priemysel a zainteresovaní ľudia v tomto odvetí hľadali spôsoby, ako pomôcť. Prinášame vám zoznam ukrajinských módnych značiek, ktoré môžete podporiť svojím nákupom.

Ukrajinské módne značky, ktoré môžete podporiť práve teraz

Aj keď sa to môže zdať banálne, svet módy má obrovskú moc a dokáže pomôcť. Jedným z tipov ako sa pripojiť k pomoci, je vyjadriť podporu módnym značkám z Ukrajiny. Stačí si objednať kúsky cez ich webové stránky a finančne podporiť ich brand a zamestnancov. Prinášame vám tipy na niektoré z nich.

IENKI IENKI

Značka módneho oblečenia so sídlom v Kyjeve, ktorá je známa farebnými bundami, zateplenými nohavicami a minisukňami, ktoré milujú celebrity ako Bella a Gigi Hadid, Emily Ratajkowski a Hailey Bieber. IENKI IENKI si kladie za cieľ spochybniť tradičnú myšlienku vrchného oblečenia zavedením lichotivejších siluet a inovatívnych dizajnov. Okrem základných vecí do šatníka sprístupňujú na svojej webovej stránke aj roztomilé kukly, klobúky a doplnky.

Katimō

Katimō je nadčasová, sezónna a elegantná značka dámskeho oblečenia, ktorú založila Katya Timoshenko. Značka so sídlom v Kyjeve sa zameriava na minimalistické krajčírstvo, materiály prémiovej kvality a zmysel pre detail ovplyvnený kontrastnými prvkami minulosti a budúcnosti, mužských a ženských, sily a ľahkosti. Všetky kúsky sú navrhnuté a vyrobené v historickej oblasti Kyjeva a aktuálnu kolekciu si môžete kúpiť na webshope Katimō. Katimō v súčasnosti daruje všetky tržby zo svojej webovej stránky pre fond ukrajinskej armády.

Sleeper

Sleeper je značka vyrábajúca etické viacúčelové spoločenské oblečenie na každú príležitosť od návrhárok a bývalých módnych redaktoriek Kate Zubarieva a Asy Varetsa. Pyžamá, džersejové súpravy s lemom z peria a bavlnené mikiny majú okrem ich internetového obchodu naskladnené aj značky Luisa Via Roma a Net-a-Porter. Nočné oblečenie nebolo nikdy také sofistikované a elegantné.

Ruslan Baginskiy

Návrhár pokrývok hlavy Ruslan Baginskiy založil svoju rovnomennú značku v roku 2015 vo Ľvove a stal sa priekopníkom a ikonou pokrývok hlavy inšpirovaných umením, ukrajinskými národnými krojmi, archívnymi rodinnými fotografiami a vintage módnou fotografiou. Jeho klobúky nosili milovníčky klobúkov od Madonny po Janelle Monáe a Annu Dello Russo. Klobúky Ruslan Baginskiy prichádzajú vo všetkých materiáloch a tvaroch, od krištáľom zdobeného kovbojského klobúka až po kukly z vlnenej zmesi, slamené fedory a všetko medzi tým. Jeho klobúky je možné zakúpiť na jeho webovej stránke značky a tiež Luisa Via Roma, Matchesfashion, MyTheresa a Farfetch.

Kseniaschnaider

Kreatívny pár, módna návrhárka Ksenia Schnaider a grafický dizajnér Anton Schnaider, založili udržateľnú a nezávislú značku dámskeho a pánskeho oblečenia Kseniaschnaider. Značka je známa prepracovanou džínsovinou a bundami, asymetrickými džínsami a patchworkovými technikami. Odevy tejto značky sa vyrábajú na Ukrajine s použitím udržateľných technológií a materiálov, ktoré implementujú svoju charakteristickú surovú a drsnú estetiku. Minulý rok bol Kseniaschnaider na Ukrajinskom Fashion Weeku vyhlásený za najlepšieho pánskeho dizajnéra pre rok 2021.

Bevza

Menej je viac, pokiaľ ide o Bevzu. Značka dámskeho oblečenia Svitlana Bevza so sídlom v Kyjeve sa spolieha na sofistikované, čisté siluety, ostré krajčírstvo a tlmenú paletu farieb stelesňujúcu ukrajinské dedičstvo. Etické prístupy k prírode a výrobe sú súčasťou DNA značky. Značka používa udržateľné materiály, ako sú recyklované plasty a zvyšky materiálov a používa starostlivo premyslené techniky na vytváranie odevov s dlhou životnosťou. Bevza ukázala svoju kolekciu SS22 počas týždňa módy v New Yorku. Kolekcia zahŕňa padavé šaty, crop topy a námornícke topy a klobúky v monochromatických tónoch a žiarivých tyrkysových, žltých a ružových odtieňoch. Kolekciu je možné zakúpiť na ich webovej stránke.

Gunia Project

Ukrajinská značka Gunia Project je projektom dvoch žien, Natashi Kamenskej a Marii Gavryliuk. Vyrába ručne vyrábané odevy, doplnky a interiérové predmety pre každodenný život. Ich čipkované a hodvábne šatky na hlavu, vyšívané goliere, remeselné šperky, ručne maľovaná keramika a ďalšie produkty sú vyrábané a inšpirované tradičnou ukrajinskou etnickou kultúrou a dedičstvom. „Každá kolekcia je jedinečnou kombináciou dizajnérskeho myslenia, hlbokého etnografického výskumu a umeleckého prístupu k remeselnej zručnosti,“ píše značka na svojej webovej stránke.

Anton Belinskiy

Módny návrhár Anton Belinskiy založil svoju značku v roku 2009. Značka, známa svojou nervóznou a koncepčnou cool-kid estetikou, ktorú miluje ukrajinská klubová scéna, sa stala veľmi populárnou. V roku 2015 bol dizajnér nominovaný na prestížnu cenu LVHM Prize, čím si získal záujem medzinárodného publika. Značku možno nájsť u online predajcu APOC store v kolaborácii so značkami ako New Balance.

Anna October

Etická značka dámskeho oblečenia Anna October bola založená v Odese na Ukrajine v roku 2010. Filozofia dizajnu Anny October sa zameriava na vytváranie kúskov, ktoré v jej nositeľke vyvolávajú radosť a vzrušenie. Značka vyrába všetky kolekcie lokálne na Ukrajine s použitím etických materiálov, čím mení ženskosť novým vzrušujúcim spôsobom. Anna October bola v roku 2014 nominovaná na cenu LVHM. Kúsky Anny October je možné zakúpiť vo viacerých medzinárodných online obchodoch, ako sú FWRD, YOOX a Revolve, ako aj priamo z jej online obchodu.

    1176

    Súvisiace články