Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 18. máj 2022 / PR

4 dôvody, prečo ženy milujú tenisky!

Ženy sa pri výbere tenisiek tešia stále väčšiemu výberu a dostupnosti, a to nielen u športových značiek. Tenisky sa dnes objavujú aj v sortimente elegantných či haute couture značiek. Túžba žien po nosení pohodlných tenisiek je tiež odrazom spoločenských zmien, pretože rodová rovnosť a posilnenie postavenia žien prichádza vždy najskôr cez módu. Mnohé ženy tak už vymenili ihličkové topánky za túto neformálnu obuv, a skutočne sa nie je čomu čudovať.

4 dôvody, prečo ženy milujú tenisky!

Tenisky dobre sedia na nohe a sú pohodlné

Dobré tenisky nám poskytujú veľa výhod. V dobrej obuvi budete mať pocit, že na nohách nič nemáte. Pravdou ale je, že keď sa vydáme za ďalším dobrodružstvom, chceme si odľahčiť deň prechádzkou po kampuse, potrebujeme sa dopraviť do práce alebo doslova kamkoľvek inam, jednoducho nechceme topánky, z ktorých nás budú bolieť nohy, klenba či dokonca z nich budeme mať pľuzgiere.

Mať pohodlnú topánku je veľmi dôležité aj pre udržanie zdravého držania tela. Koniec koncov, nohy podopierajú celú našu váhu a naše topánky absorbujú tento náraz práve pri chôdzi. Pohodlná obuv vám tiež pomôže s vyrovnaním tela a na oplátku rovnomerne rozloží vašu telesnú hmotnosť, čím uvoľní veľký tlak na kĺby.

Tenisky sú všestranné

Hneď po pohodlnosti tenisky milujeme najmä pre ich všestrannosť. Nezáleží na tom, aký typ práce robíte. Je dôležité nosiť topánky, ktoré poskytujú všestrannosť a pohodlie. Ležérne tenisky môžete napríklad rovnako dobre využiť na chôdzu, ako na beh alebo na cvičenie v parku. Existuje veľa druhov tenisiek, z ktorých si môžete vybrať, a preto je dôležité, aby ste zvážili primárny spôsob ich využitia.

Ak plánujete tenisky nosiť primárne do práce, stavte na elegantnejšie a ležérnejšie strihy, ktoré si budete môcť obuť aj k vašim obľúbeným šatám. Ak ale pracujete napríklad ako fitness trénerka alebo ste športovkyňa, pravdepodobne viac využijete práve športovejší strih tenisiek. Všetky tieto faktory môžu ovplyvniť vaše nákupné rozhodnutie. Mnoho dizajnérov obuvi, ako napríklad CCC, ktoré má široký sortiment tenisiek, sa snaží navrhnúť tenisky práve na základe užívateľského pohodlia, takže by ste bez ohľadu na funkciu nemali mať problém nájsť tenisky, ktoré si zamilujete.

Tenisky umožnia vašim nohám dýchať

Po vysoko namáhavých cvičeniach, dlhom dni v práci, alebo po niekoľkohodinovej prechádzke po meste sa vám v topánkach začne potiť noha. Priedušnosť je dôležitá vlastnosť, vďaka ktorej sú tenisky obľúbenou voľbou dám pri všetkých spomínaných aktivitách (a tiež mnohých ďalších). Umožňujú vzduchu vstupovať a vystupovať z topánky omnoho jednoduchšie, ako napríklad uzatvorené lodičky. To obzvlášť platí vtedy, ak si kúpite tenisky, ktoré sú vyrobené z priedušných materiálov. Vďaka tomu sa budete cítiť počas celého dňa sviežo, no taktiež zabránite pri dlhšej chôdzi alebo pri cvičení neželaným odreninám.

Tenisky sú jednoducho trendy

Posledným dôvodom, pre ktorý tenisky okrem ich funkčnosti milujeme je, že sú neuveriteľne trendy. V posledných rokoch sa v oblasti ženskej módy tenisky tešia omnoho väčšej popularite, ako kedykoľvek predtým. Módnym trendom je dnes totiž rovnako kombinácia šiat a sandálov na vysokom podpätku, ako pohodlnejšia verzia tohto outfitu v kombinácií s koženými teniskami. Navyše, nosenie tenisiek, najmä tých elegantnejších, je dnes dovolené už takmer všade a za každých okolností.

Skvelé je, že v súčasnosti si svoj štýl a vhodný strih tenisiek nájde už naozaj každá žena. Pre dámy, ktoré preferujú podpätky, módni návrhári prišli s dizajnom tenisiek na vysokej platforme. Pre tie, ktoré milujú klasiku tú máme kožené biele, čierne, alebo hnedé elegantné tenisky, no a tie dámy, ktoré na seba rady pútajú pozornosť, si môžu vybrať z nespočetného množstva farebných kombinácií, ktoré ponúkajú súčasné módne značky.

Zdroj foto 1: Alones / Shutterstock.com
Zdroj foto 2: Maria Markevich / Shutterstock.com
    632

    Súvisiace články